Kaja Kluczyńska zdobyła I miejsce na XIII Polskim Festiwalu Fletowym w Sieradzu!

364
wyświetlenia

W dniach od 7 do 10 listopada 2021r, w Sieradzu ( woj. Łódzkie) trwa XIII Polski Festiwal Fletowy. Uczennica słupeckiej szkoły muzycznej z klasy fletu Anity Kmiecik – Kaja Kluczyńska, zajęła I miejsce w swojej grupie wiekowej.

Polski Festiwal Fletowy to ważne wydarzenie muzyczne jest znakomitą okazją dla młodych uzdolnionych flecistów, szkół muzycznych całego kraju, aby w rywalizacji konkursowej zaprezentować swój talent i wrażliwość muzyczną ocenianą przez międzynarodowe Jury.Konkurs od lat cieszy się dużym uznaniem w środowisku polskich flecistów ze względu na wysoki poziom artystyczny.
Konkurs jest wyzwaniem do rywalizacji na najwyższym poziomie sztuki muzycznej. W tym wyścigu po zwycięstwo postanowiła także wziąć udział uczennica Zespołu Szkół Muzycznych w Słupcy im. Apolinarego Szeluty z klasy fletu Anity KmiecikKaja Kluczyńska, która zajęła I miejsce w swojej grupie wiekowej. Jest to kolejny sukces naszej młodej utalentowanej flecistki, godnie reprezentującej szkołę muzyczną i nasze miasto.
Uczestników konkursu oceniało Jury w składzie:
Przewodniczący: prof. Antoni Wierzbiński z Akademii Muzycznej w Łodzi
Członkowie: prof. Dejan Gavric – Niemcy
prof. Ruth Wentorf – Niemcy
prof. Urszula Janik- Lipińska – Uniwersytet Muzyczny Fryderyka Chopina w Warszawie
dr hab. Ewelina Zawislak – Akademia Muzyczna w Łodzi
sekretarz – Akademia Muzyczna w Łodzi
Życzymy Kai dalszych sukcesów!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ