Jesienny recital w bibliotece

1046
wyświetlenia

Sławek Pilarski – koniński gitarzysta i wokalista – był gościem naszej książnicy w piątkowe popołudnie 24 listopada, by zaprezentować słuchaczom swój autorski projekt “Chwalmy kulturę słowem i muzyką”.

Najpierw jednak odbyła się skromna uroczystość. Pani Magdalena Siupa – Dyrektor Biblioteki – podsumowała projekt “Region koniński – dodaj do ulubionych”, za który dzień wcześniej odebrała w Poznaniu nagrodę podczas Gali Konkursu proekologiczne i prokulturowe działania w ramach strategii rozwoju województwa wielkopolskiego. Były zatem podziękowania dla pracowników biblioteki za pracę nad tym projektem oraz gromkie “Sto lat”, które dla nas zaśpiewali wszyscy uczestnicy recitalu Sławka Pilarskiego.

Nasz gość, jak na jesień przystało, wykonał utwory, które mówią o życiu i jego najważniejszych składnikach: miłości, szczęściu, tęsknocie czy smutku. Każda piosenka naszego gościa w jakimś stopniu odzwierciedla jego własne doświadczenia, o czym opowiadał zapowiadając kolejne utwory. Artysta cieszył nas swoim wdziękiem i wspaniałą interpretacją wykonywanych piosenek.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ