Jarmark Bożonarodzeniowy w Zagórowie największy w powiecie

3047
wyświetlenia

Zainteresowanie Jarmarkiem Bożonarodzeniowym przerosło oczekiwania organizatorów. Na zagórowskim rynku pojawiło się sporo gości nie tylko z Zagórowa i okolic ale z Konina i Poznania.

Rozmawiałem z różnymi ludźmi i mówili mi, że w Koninie jest słabo i dlatego przyjechali do nas. Nie wiadomo ile jest w tym prawdy a ile kokieterii. Trudno to zweryfikować. Jednak faktem jest, że na rynku w Zagórowie były tłumy – mówi zadowolony z imprezy, dyr GOK Łukasz Parus.

Na gości czekało wiele atrakcji. Można było napić się grzanego wina. Oryginalna i ważną atrakcja było wypicie wina w specjalnym kubku z logiem zagórowskim, który zaprojektowała uczennica ZSP im. Braci Kostaneckich Klaudia Matuszak. Ilość kubków była limitowana, 1000 sztuk. Jak mówi Łukasz Parus jest taka tradycja, że wzorem krajów niemieckojęzycznych podczas świątecznych jarmarków pije się grzane aromatyzowane wino z kubków z logotypem miasta. Swój kubek ma Drezno, Berlin, Praga i wiele innych miast Europy, a teraz ma również Zagórów.

Były też bogate w różnego rodzaju potrawy stragany i bardzo ciekawy program artystyczny. Dla licznie zgromadzonych przedstawili swój repertuar zespoły La Luna , Paranoja i I the way back z miejscowej szkoły podstawowej, Orkiestra Reprezentacyjna Miasta Zagórów, chór Quarta, Zagórowskie Słowiki, Zespół Taneczny ZSP Zagórów. Bardzo pozytywnie zaprezentowała się Grupa Motocyklowa Zagórów pod przewodnictwem Marcina Kłębowskiego, której członkowie specjalnie na tą okazję  uszyli sobie specjalne klubowe stroje motocyklowe.

Jarmark powstał dzięki zaangażowaniu nie tylko lokalnych szkół i miejskich instytucji ale i zakładów i firm. Impreza trwała od godziny 14.00 – 19.00. Gratulacje dla Zagórowa!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ