Jacek Smuszkiewicz po obradach w Łodzi

890
wyświetlenia
Jacek Smuszkiewicz podczas IV Regat Grand Prix Jeziora Powidzkiego w Jabłonie

W piątek 17 listopada podczas Targów Boatshow w Łodzi odbyło się pierwsze spotkanie Komisji d/s Żeglarstwa Śródlądowego działającej przy Polskim Związku Żeglarskim. Ogólnopolska komisja liczy 7 członków wśród, których od tego roku jest słupecki nauczyciel, żeglarz i organizator regat Jacek Smuszkiewicz.

Komisja ma za zadanie zajmowanie się organizacją życia żeglarskiego w Polsce. Między innymi wyznacza reguły przy organizacji regat śródlądowych. Jednym z tematów pierwszego spotkania komisji była organizacja pucharu Zdobywców pucharów, na którym spotkają się zwycięzcy regat lokalnych takich jak Grad Prix Jeziora Powidzkiego.

Być może już wiosną 2018 uda się zorganizować taki ogólnopolski puchar, gdzie zbierzemy najlepszych sterników, zwycięzców poszczególnych regat i zrobimy im taki finał ogólnopolski. Takie jest zamierzenie – informuje Jacek Smuszkiewicz.

Komisja Żeglarstwa Śródlądowego przyznaje co roku nagrodę Błękitny Spinaker. Jest to nagroda przyznawana od wielu lat  w trzech kategoriach: dla najlepszych regat śródlądowych, najlepszej imprezy żeglarskiej i rejsu śródlądowego.

Komisja w której jesteś ma spore znaczenie dla żeglarstwa w Polsce.

Tak. Obejmuje ona swoim działaniem żeglarstwo amatorskie, nie ściśle sportowe. Staramy się nie tyle bezpośrednio wpływać na żeglarstwo, co przedstawiać dobre wzorce do naśladowania. Chcemy też opracować podręcznik lub przewodnik organizatora regat, gdzie zamieścimy  informacje przydatne ludziom, którzy chcą organizować  regaty. Ja mam tutaj zadanie przygotować wiedzę dotyczącą obowiązujących przepisów w tej dziedzinie.

Skład Komisji Żeglarstwa Śródlądowego stanowią:

KADENCJA (LATA 2017-2021)

Jarosław BAZYLKO – Przewodniczący Komisji
Cezary BRĘDOWSKI – Członek Komisji
Patryk ROMANOWSKI – Członek Komisji
Wojciech SKÓRA – Członek Komisji
Jerzy STASICZAK – Członek Komisji
Jacek SMUSZKIEWICZ – Członek Komisji
Sebastian WÓJCIKOWSKI – Członek Komisji

Piotr Stróżyk

 

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.