Interwencje drogówki podczas ostatniego weekendu

974
wyświetlenia

W czasie minionego weekendu doszło do kilku zdarzeń drogowych. Policjanci zatrzymali prawa jazdy trzech kierowców, którzy przekroczyli prędkość w terenie zabudowanym o ponad 50 km/h. Zatrzymali też czterech nietrzeźwych kierujących.

8 czerwca po godz. 18.00 w Słupcy na ul. Żeromskiego doszło do zderzenia dwóch samochodów osobowych. Z ustaleń policjantów pracujących na miejscu zdarzenia wynika, że kierująca peugeotem kobieta na oznakowanym skrzyżowaniu nie ustąpiła pierwszeństwa przejazdu kierującej oplem. Kobietę przewieziono do szpitala celem udzielenia pomocy, a sprawczynię kolizji drogowej ukarano mandatem karnym.

Następnego dnia we Wrąbczynie Górskim około godz. 12.20 miał miejsce kolejny wypadek. 18-letni mężczyzna kierujący fordem na prostym odcinku drogi, na skutek nagłego hamowania, stracił panowanie nad pojazdem i zjechał na przeciwległy pad ruchu doprowadzając do zderzenia z fiatem. Podróżujące nim dwie osoby przewieziono do szpitala. Młodemu kierowcy za rażące naruszenie przepisów ruchu drogowego policjanci zatrzymali prawo jazdy. Uczestnicy zdarzenia byli trzeźwi.

Na trzy miesiące utracili prawo jazdy kolejni piraci drogowi. 8 czerwca w Drążnej funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego zatrzymali do kontroli 21-letniego mężczyznę, który kierując BMW przekroczył dozwolona prędkość o 90 km/h. Również w Drążnej, ale 10 czerwca policjanci zatrzymali prawo jazdy 19-letniego mężczyzny, który jechał z prędkością 111 km w terenie zabudowanym. Tego samego dnia w Przecławiu kolejny kierowca rażąco naruszył przepisy ruchu drogowego – prowadził auto z prędkością 114 km, w miejscu gdzie był limit do 50km/h. Policjanci oprócz zatrzymali prawa jazdy kierowców, w dwóch przypadkach nałożyli mandaty oraz punkty karne. W sprawie kierowcy z Przecławia będzie prowadzone odrębne postępowanie.

Podczas minionego weekendu zatrzymano też kilku kierujących prowadzących pojazdy będąc pod wpływem alkoholu. Byli to głównie rowerzyści. 9 czerwca w Ostrowitem pijany mężczyzna jechał motorowerem. Badanie wykazało ok. 1,3 promila alkoholu w jego organizmie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ