II Rajd Wiosenny – „Nowalijka 2021”. Dwa dni wędrówki nad jeziorami w Giewartowie i Słupcy!

415
wyświetlenia

II Rajd Wiosenny – „Nowalijka 2021” – Taką nazwę miała piesza wyprawa wokół jezior Słupeckiego i Powidzkiego, która odbyła się w miniony weekend. Kilkunastu piechurów w ciągu kilku dni pokonało kilkadziesiąt kilometrów, z dwoma noclegami po drodze.

Miłośnicy turystyki pieszej w powiecie słupeckim mogą każdego roku korzystać z trzech najbardziej popularnych ofert. Pierwszą jest słynna wyprawa „Polariada Nadwarciańska”. W tym roku odbyła się ona w styczniu, już po raz dziesiąty z kolei. Wiosenną odsłoną nadwarciańskich wędrówek jest Ekspedycja Nadwarciańska, która zazwyczaj odbywa się w maju. W tym roku zostanie zorganizowana po raz XXII.
„Nowalijka” to kolejny produkt turystyczny, którego pomysłodawcą jest Piotr Walczuk, słupczanin z pochodzenia. Dzięki własnej infrastrukturze turystycznej i noclegowej, „Waluś” mógł zaprosić chętnych turystów na weekend pełen wrażeń.
Wprawa rozpoczęła się w Słupcy nad jeziorem, skąd piechurzy pomaszerowali przez Róże, Józefowo, Korwin aż do Niezgody, gdzie zaplanowano pierwszy nocleg. – Po drodze sprawiliśmy niezapowiedzianą wizytę w Stanicy Rycerskiej u Krzysztofa Stachurskiego. Nasz przyjaciel pomógł nam o ciemnej nocy poszukać zaginionego telefonu. Tak się złożyło, że to właśnie mnie wypadł z kieszeni. Na szczęście aparat się odnalazł i zadowoleni ruszyliśmy lasami w bardziej dzikie strony – opowiada Tomasz Frankowski.
Na rancho „Danielówka” w Niezgodzie turyści biesiadowali przy ognisku i zbierali siły na główny szlak Powidzki. Drugiego dnia do pokonania było blisko 30 kilometrów, z Niezgody do Powidza na pizzę, z powrotem przez Polanowo, Kochowo i do Giewartowa. Tego dnia po drodze nie brakowało słońca, ale też rzęsistego deszczu. – Dostaliśmy trochę w kość, ale warto było – mówi Tomek.
Po kolejnej nocy w Giewartowie, turyści wrócili do Słupcy, gdzie zakończyła się przygoda.
Teraz czas na Ekspedycję Nadwarciańską. Już rozpoczęły się przygotowania do wielkiej turystycznej uczty, która po raz 22 odbędzie się w dolinie Warty, a konkretnie w dniach 28-30 maja 2021. Imprezę o charakterze masowym wspierają samorządy gminne oraz powiatowe. Organizatorzy liczą, że do tego czasu mimo panującej pandemii, uda się zorganizować rajd. Już wkrótce opublikujemy program ekspedycji.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ