II Powiatowy konkurs „Stop mowie nienawiści”

886
wyświetlenia

Konkurs skierowany jest głównie do klas ósmych szkół podstawowych powiatu słupeckiego, ale zachęcamy do udziału również młodszych uczestników.

Regulamin przewiduje dwie formy prac: pierwsza to podobnie jak w ubiegłym roku plakat związany z tematyką konkursu, druga to reportaż o osobach, które w jakiś sposób  doświadczyły lub doświadczają braku akceptacji, tolerancji lub wykluczenia. Celem tego zadania jest przedstawienie historii wybranej osoby, pokazanie jak nietolerancja lub dyskryminacja wpłynęła lub wpływa na jej życie. Przedstawiając wybrane postacie nie należy skupiać się tylko na problemach, z jakimi się stykają, ale także ich historii, pasji, sukcesach, zainteresowaniach.

I edycja konkursu spotkała się z dużym zainteresowaniem ,a  efektem pracy młodzieży   były ciekawe plakaty i spoty. Autorzy nagrodzonych prac  uczestniczyli m.in. w wyjeździe do Muzeum byłego Obozu Zagłady w Chełmnie nad Nerem a także warsztatach filmowych i graficznych. Mamy nadzieję na równie wysokie zainteresowanie również w tym roku.

Do udziału zapraszają organizatorzy konkursu: Ekonomik i Komenda Policji Powiatowej w Słupcy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ