Goście z Niemiec z wizytą w Hellermanie

2446
wyświetlenia

W piątkowe popołudnie zakład Hellerman Tyton, który od ubiegłego roku ma swą siedzibę w Zagórowie zwiedzali przedstawiciele gminy Weimar leżącej w powiecie Marburg-Biedenkopf w Hesji w Niemczech.
fot.3Jest to gmina partnerska z gminą Słupca. Oficjalne partnerstwo zostało podpisane w 2005 roku. Jednak współpraca trwała już wcześniej początkowo między szkołami gimnazjalnymi Drążna – Niederwalgern.
Po czym przeniesiono ją także na grunt samorządowy. Celem współpracy jest nie tylko dalsza wymiana młodzieży, ale także wymiana doświadczeń w dziedzinie sportu, ochrony środowiska, rzemiosła i sztuki, na polu działania ochotniczych straży pożarnych, oraz związanych z działaniem świetlic terapeutycznych, czy ośrodków specjalnych. Strażacy z gminy Słupca otrzymali również od partnerów trzy samochody strażackie.
Po raz pierwszy przyjechał w nasze tereny nowy burmistrz Weimar (Lahn)  Peter Eidem, poprzedni również gościł tutaj kilka razy. – O nowym burmistrzu tak samo jak o jego poprzedniku mogę powiedzieć dużo ciepłych i dobrych słów, choć dopiero sie poznajemy. – mówiła nam wójt gminy Słupca Grażyna Kazuś.
Delegacja z Niemiec spędziła w Polsce kilka dni, zwiedzali Poznań i przede wszytskim swoje partnerskie obszary. Choć wizyta w siedzibie Helleramn Tyton w Zagórowie początkowo nie była w planach wycieczki goście zza granicy bardzo chcieli zobaczyć zakład. Dlatego też w piątkowe popłudnie wraz z wójt Grażyną Kazuś i Aleksandrą Kazuś – Wróblewską pracującą w firmie, a zarazem będącą tłumaczką na czas pobytu przedstawicieli Weimar odwiedzili Zagórów. Aleksandra Kazuś – Wróblewska oprowadzała delegację po hali produkcyjnej dokładnie opowiadając na czym polega i jak przebiega produkcja oraz prezentując przy tym wykonywane wyroby. Słuchaczy byli bardzo zainteresowani i zadawali mnóswto pytań. Przypomnijmy, że firma Hellerman zajumję się produkowaniem części do wiązania, mocowania, ochrony, oznaczania i instalacji przewodów i kabli. Jej główna siedziba znjaduję się w Tornesch u bram Hamburga w Niemczech.

2 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ