Gmina Strzałkowo – 20 jednostek straży pożarnej gasiło pożar gospodarstwa! Więcej informacji!

1536
wyświetlenia

Jak pisaliśmy wczoraj , podajemy więcej informacji o dużym pożarze gospodarstwa. W poniedziałek 14 czerwca około godziny 19 10 do SKKP w Słupcy wpłynęło zgłoszenie o pożarze kombajnu zbożowego w miejscowości Młodziejewice m. Strzałkowo.

Po przybyciu na miejsce pierwszych zastępów straży pożarnej zastano pożar kompleksu budynków gospodarczych wraz z oborą, w której znajdowało się bydło. Cały budynek gospodarczy objęty ogniem pożar bardzo szybko się rozprzestrzeniał z uwagi na łatwo palne pokrycie dachowe (deski oraz papa). Właściciele sami przed przybyciem straży pożarnej sami ewakuowali z obory 11 szt. bydła w bezpieczne miejsce oraz próbowali gasić pożar.
W działaniach gaśniczych zaangażowane były znaczę siły i środki z powiatu słupeckiego jak również z ościennych powiatów tj. Września oraz Gniezno.
Podczas działań strażacy pracowali min. w sprzęcie ochrony dróg oddechowych.
Na miejsce zdarzenia przybył Komendant Powiatowy PSP w Słupcy mł. bryg. Zbigniew Rzemyszkiewicz oraz Oficer Operacyjny w dyspozycji Komendanta st. kpt. Mariusz Pawela
Działania gaśnicze trwały ponad 9 godzin i zakończyły się we wczesnych godzinach porannych 15 czerwca, w których brały udział zastępy: JRG Słupca, OSP Strzałkowo, OSP Brudzewo, OSP Krępkowo, OSP Szemborowo, OSP Skarboszewo, OSP Kamień, JRG Września, OSP Gozdowo, OSP Sokolniki – powiat Września oraz OSP Witkowo powiat Gniezno , łącznie 20 zastępów straży pożarnej.

Tekst: st. kpt. Mariusz Pawela; zdjęcia: Twoja Słupca, st. kpt. Mariusz Pawela

ZOSTAW ODPOWIEDŹ