Gmina Słupca-Płonął dom i budynki gospodarcze!

1585
wyświetlenia

W środę około 9.30 , 26 lutego wybuchł pożar części gospodarczej we wsi Zastawie gm Słupca, niedaleko Młodojewa. Na miejscu pracowało 11 zastępów straży pożarnej. Działania trwały prawie pięć godzin.

Na początku dyżurny zadysponował cały stan osobowy JRG Słupca oraz jednostki OSP Młodojewo i Kamień. Po przybyciu jednostek straży okazało się, ze pożar przerzucił się z pomieszczeń gospodarczych na część mieszkalną. Sytuacja wymagała wezwania dodatkowych jednostek. Zadysponowana została grupa operacyjna wraz z Komendantem Powiatowym PSP w Słupcy. Dosłano na miejsce cysternę z wodą oraz dodatkowe jednostki OSP z terenu powiatu słupeckiego. Uruchomiono również w słupeckiej komendzie punkt ładowania butli z powietrzem do aparatów oddechowych dla strażaków
Strażacy prowadzili działania w dwóch etapach, w części gospodarczej i nad budynkiem mieszkalnym – płonął blaszany dach, który się zawalił i było utrudnione wejście na poddasze. To spowodowało utrudnione dojście i działanie strażaków na źródło ognia.
Dwie osoby, które znajdowały się w domu zostały ewakuowane i nic im nie zagraża.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ