Fundacja Orlen wspiera uczniów z Koszut

199
wyświetlenia

7 marca 2019 odbyło się uroczyste podsumowanie konkursu ekologicznego ,,Eko – cudaki” ogłoszonego przez Stowarzyszenie na rzecz rozwoju szkoły ,,Razem dla Koszut”.

Zgromadzonych na sali gimnastycznej powitała dyrektor szkoły Anna Lewandowska. W swoim wystąpieniu podkreśliła ważną rolę człowieka na rzecz ochrony środowiska. Następnie Prezes Stowarzyszenia Ewa Domińska przedstawiła działania podjęte w ramach realizowanego projektu ,,Skok na śmieci robią dzieci”, które zostały sfinansowane przez FUNDACJĘ ORLEN DAR SERCA – Moje miejsce na ziemi. W lutym odbył się już konkurs literacki ,,Eko – wierszyk”. Zostały również zakupione kosze do segregacji śmieci. Przeprowadzony został konkurs ekologiczny ,,Eko – cudaki”.
Założenia tego konkursu przypomniała Bożena Koniecka. Zadaniem uczniów było wykonanie ,,Eko – cudaka” z różnorodnych surowców wtórnych. Przy ocenie prac komisja brała pod uwagę również kreatywność i wkład pracy uczniów oraz estetykę wykonania. Jury powołane przez organizatorów przyznało następujące nagrody:
W kategorii klas I – III:
I miejsce – Martyna Chorążyczewska z klasy 0 za ,,Zakręconą baletnicę”
II miejsce – Paweł Strzelczyk z klasy III za pracę ,, Ekosmok Tom”
III miejsce – Wiktoria Maciaszek z klasy 0 za ,,Kotosłodyczera”
W kategorii klas IV – VIII
I miejsce – Bartłomiej Purul z klasy VI za ,,Wielkanocnego króliczka”
II miejsce – Szymon Kukulski z klasy IV za ,,Papiożeracza 3000 ”
III miejsce – Piotr Wilczewski z klasy V za ,,Ekokoreczka”
Przyznano trzy wyróżnienia. Otrzymały je: Agata Gurgas z klasy I za ,,Plastikową hawajkę” Zuzanna Mrugalska z klasy III za ,,Zaczarowanego jednorożca” oraz Michalina Andrzejewska za ,,Robota Wilczka”.
Nagrodzeni i wyróżnieni uczniowie otrzymali dyplomy i upominki. Doceniono również trud pozostałych uczestników i wręczono dyplomy za udział i rozdano słodycze.
Ewa Domińska ogłosiła kolejny konkurs ,,Segregujemy śmieci”. W ramach tego przedsięwzięcia wszystkie klasy otrzymały kosze do segregacji surowców wtórnych. Uczniowie obejrzeli krótki filmik ,,Jak Miedzik uczył dzieci o dalszych losach śmieci” oraz zapoznali się z prezentacją multimedialną pt. ,,Czy wiesz jak segregować śmieci”. Zdobytą wiedzę uczniowie zastosują w codziennych sytuacjach i od 11 marca praktycznie będą segregować śmieci. Na korytarzach szkolnych również pojawią się stacje do segregacji. Zwycięska klasa w tym konkursie pojedzie na wycieczkę do Arboretum w Kórniku.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ