Froggy Hill-Obiecująca słupecka formacja jazzowa!

1372
wyświetlenia

Ostatnio w Słupcy pojawił się nowy zespół jazzowy Froggy Hill. Debiut formacji odbył się podczas koncertu dla Radka, wśród wielu innych wykonawców. Postanowiliśmy napisać kilka słów o nich, ponieważ zespół ujął liczna publiczność zarówno świetną, profesjonalną grą i tym, że zagrali jazz. To czego na naszym terenie mało.

Zespół powstał w październiku 2019. Skład zespołu na chwilę obecną liczy 5 osób: Wojciech Batorski – perkusja, Adam Krych – trąbka, Łukasz Rogalski – piano, Szymon Józwiak – syntezator, Konrad Wolny – saksofon. Inicjatorem powstania zespołu jest Adam Krych.

Repertuar zespołu to ogólnie pojęte standardy jazzowe. Muzycy zachowując tradycje muzyczne próbują eksperymentować, na przykład z basem elektronicznym.
Nie chcemy powielać formuły zespołu jazzowego, które już istnieją od dawna. Naszym zdaniem to nie ma sensu, dlatego eksperymentujemy. Każdy z nas ma własną inną wersję w głowie, jak ten zespół miałby wyglądać. Zobaczymy co z tego wyjdzie. Kiedy stwierdzimy, że osiągnęliśmy już własne brzmienie wtedy zaczniemy pokazywać to szerzej. Na razie chcemy grac koncerty – mówią o sobie.
A było czego posłuchać. Formacja ma już zawodowe brzmienie. Muzycy grają ze sobą już od dawna w innych projektach. Każdy z muzyków pokazał na scenie silną osobowość muzyczną. Było słychać zarówno profesjonalizm jak i osobowości poszczególnych muzyków. Można sądzić, że zespół ma ogromne szanse również na sukces komercyjny. Niejeden organizator ma szansę zaprosić na imprezę kapelę, która gra standardy jazzowe na bardzo wysokim poziomie. Pomimo, że graja ze sobą kilka miesięcy bardzo wysoko stawiają poprzeczkę innym formacjom.
Redakcja życzy jazzowemu zespołowi Froggy Hill wytrwałości i powodzenia. Publiczność podczas debiutu była oczarowana. Oby tak dalej.

Piotr Stróżyk

ZOSTAW ODPOWIEDŹ