Filmowcy z ZSP Zagórów najlepsi w powiecie

671
wyświetlenia

1 grudnia 2017 w Zespole Szkół Ekonomicznych odbyły się Powiatowe Obchody Światowego dnia AIDS zorganizowane przez pion Oświaty Zdrowotnej i Promocji Zdrowia Powiatowej Stacji Sanitarno – Epidemiologicznej w Słupcy.

Ważnym punktem programu było wręczenie nagród dla zwycięzców konkursów z zakresu tematyki HIV AIDS. Nie zabrakło nagród dla młodzieży naszej szkoły. Zespół filmowy w składzie: Weronika Drećko I LO, Aleksandra Węglewska I LO, Filip Dropiński I LO za film „Krótka historia o HIV” w konkursie na film wywalczyli I miejsce w Powiecie Słupeckim, a Karina Pakulska III miejsce w XVII Powiatowej Olimpiadzie Wiedzy o HIV i AIDS.

W obchodach uczestniczyli: Zygmunt Jasiński (PPIS w Słupcy), Jan Rabiej (KPP w Słupcy), Agata Orchowska (Starostwo Powiatowe), Magdalena Kosmalska – Zauer (Urząd Miasta w Słupcy), laureaci XVII Powiatowej Olimpiady Wiedzy o HIV i AIDS, laureaci etapu powiatowego wojewódzkiego konkursu na film pod tytułem „Krótka historia o HIV” oraz laureaci etapu powiatowego wojewódzkiego konkursu na plakat „Bądźmy zdrowi”.

Podczas spotkania Pani Małgorzata Pluta pracownik ds. oświaty zdrowotnej i promocji zdrowia PSSE w Słupcy podsumowała całoroczne działania z zakresu profilaktyki HIV i AIDS realizowane przez Powiatową Stację Sanitarno- Epidemiologiczną w Słupcy we współpracy ze szkołami Powiatu Słupeckiego (akcja „Bezpieczne Walentynki”, szkolenie „Młodzieżowi Liderzy Zdrowia – kontra HIV”, Kampania KC ds. AIDS „Mam czas rozmawiać”, przeprowadzenie etapu powiatowego wojewódzkiego konkursu na film pt. „Krótka historia o HIV” oraz organizacja XVII Powiatowej Olimpiady Wiedzy o HIV i AIDS)

 

 

Zwycięzcom gratulujemy.

Red. Jolanta Suszka

ZOSTAW ODPOWIEDŹ