Film uczniów z Zagórowa III w Wielkopolsce!

557
wyświetlenia

W konkursie “Pokaż klasę bądź EKOlogiczny” film uczniów z ZSP w Zagórowie zdobył 3 Miejsce w Wielkopolsce i 5 tyś złotych nagrody, oraz drugie miejsce w głosowaniu internetowym i 500 złotych. Gratulujemy!!!

W Poznaniu na targach POLEKO ( w dniu 10 X 2019 )z udziałem ministra środowiska Henryka Kowalczyka odbyło się podsumowanie konkursu „ Pokaż klasę – bądź EKOlogiczny” zorganizowanego przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej . Przed ogłoszeniem wyników mieliśmy okazję wysłuchać 4 interesujących wystąpień naukowców z UP i UAM Poznań na temat zagrożeń klimatu i środowiska.
Prace konkursowe oceniane były w dwojaki sposób- przez jury oraz przez głosowanie internetowe. Nasza akcja „ Stop wypalaniu traw ” i film sprawozdawczy spotkał się z bardzo dobrym odbiorem. Każda praca konkursowa była poprzedzona wprowadzeniem i komentarzem autorów . Martyna Bilska, Julka Jasińska i Martyna Kosmowska interesująco opowiedziały nie tylko o całej akcji ale również o działaniach ekologicznych realizowanych w naszej szkole. Przed projekcją filmiku , zmontowanego przez Adama Kędziorę , publiczności zostały wręczone ulotki opowiadające o niebezpieczeństwach związanych z wypalaniem traw , gdzie szczególną uwagę poświęcono zagrożeniu nadwarciańskiej bioróżnorodności. Nasza akcja i sprawozdanie zostało sklasyfikowane przez internautów na 2 miejscu a jury przyznało nam 3 lokatę ( za szkołą w Żychlinie i Kole )W sumie szkoła otrzymała 5,5 tys zł nagrody .
Jeszcze raz bardzo dziękujemy wszystkim za głosy oddane na naszą pracę za pośrednictwem stron internetowych !!!
Autorzy akcji i filmu : Martyna Bilska, Julia Jasińska, Ewa Kuczmaszewska, Martyna Kosmowska, Izabela Zbierzyńska, Adam Kędziora, Weronika Drećko, Adam Wiatrowski . Opieka Iwona Kałużna, Katarzyna Maciocha

ZOSTAW ODPOWIEDŹ