Festiwal Kolorów na festynie w Koszutach

461
wyświetlenia

W pierwszy czerwcowy weekend uczniowie Szkoły Podstawowej im. J. Janika w Koszutach, ich rodziny oraz mieszkańcy okolicznych miejscowości spotkali się na tradycyjnym Festynie. W tym roku przebiegał on pod hasłem: „Niedziela z rodziną” i miał w swym zamyśle integrację środowiska lokalnego.

Gości powitała serdecznie dyrektor szkoły Anna Lewandowska. Przybyli: Przewodniczący Rady Gminy Słupca Jerzy Kopczyński, Wicewójt Cezary Przybylski, Radny Powiatu Słupca Bogdan Kukulski, Ks. Dziekan Tomasz Ryś oraz sołtysi.
Nie zabrakło licznych atrakcji, zarówno dla dzieci jak i dorosłych. Odwiedzili nas druhowie z jednostek Straży Pożarnych ze Strzałkowa i Kamienia. Pokaz ratownictwa medycznego i sprzętu gaśniczego wzbudził duże zainteresowanie, szczególnie chłopców marzących o zawodzie strażaka.
Tresura psa z Komendy Powiatowej Policji w Słupcy to kolejna atrakcja dla gości festynowych. Prawdziwą furorę zrobili członkowie Słupeckiego Klubu Motocyklowego, którzy przybyli na swych ryczących maszynach. Nie zabrakło chętnych, aby przejechać się na wspaniałych motocyklach.
Nie zabrakło na festynie Loterii, której główną nagrodą był rower ufundowany przez Wójta Gminy Grażynę Kazuś.
Rada Rodziców zapewniła bogate w ofertę gastronomiczną stoiska. Ciasto, lody ,kawa, napoje, frytki wszystkim smakowały.
Malowanie włosów, przecudne baloniki i kolorowe warkoczyki – to także cieszyło dzieci.
Prawdziwym hitem okazał się Festiwal Kolorów. To niezapomniane wrażenia!
Także rozgrywki sportowe zachęcały do wspólnej zabawy. Piłka nożna, piłka siatkowa i, oczywiście, przeciąganie liny wzbudziły wielkie emocje.
Przy wspaniałej pogodzie, występach artystycznych uczniów i dobrej muzyce wszyscy bawili się doskonale.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ