Ferie zimowe z filmem dokumentalnym

592
wyświetlenia

Komenda Powiatowa Policji w Słupcy i Zespół Szkół Ekonomicznych w Słupcy wspólnie z Kinem “Sokolnia” zapraszają na 2 wyjątkowe produkcje prosto z X Festiwalu Filmów Dokumentalnych HumanDoc.

Jest to świetna okazja dla młodzieży i dorosłych do poznania poruszających historii z całego świata, dzielenia doświadczeń niezwykłych ludzi, odczuwania emocji odległych, a jednak bliskich nam społeczności. Projekcja filmów odbędzie się w ramach realizowanego projektu „Stop mowie nienawiści”.
WSTĘP WOLNY

29 stycznia o godz. 18.00 W RYTM LIZBONY
Podróż po przedmieściach Lizbony widziana oczami garstki muzyków, którzy próbują znaleźć swoje miejsce w mieście o złożonej tożsamości. Spotkania różnych pokoleń i środowisk. Angola, Wyspy Świętego Tomasza, Wyspy Zielonego Przylądka i Republika Gwinei Bissau są reprezentowane przez starych muzyków i młodych producentów.

5 lutego o godz. 18.00 PRZESKOCZYĆ MUR
W cieniu muru stoi nowe pokolenie Palestyńczyków. Z wyzywającą kreatywnością udowadniają, że bez względu na wysokość przeszkody, zawsze można się na nią wspiąć. Film dostarcza inspirującego i wnikliwego spojrzenia na kolejne pokolenie palestyńskiej młodzieży mieszkającej na okupowanych terytoriach palestyńskich. Bohaterowie wykorzystują parkour i aparat fotograficzny jako narzędzia do osiągnięcia wolności w świecie wysokich murów i granicznych punktów kontrolnych. Film maluje poetycki obraz poszukiwania wolności w sercach następnego pokolenia palestyńskiej młodzieży.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ