Europejski Tydzień Kodowania w SP Drążna

201
wyświetlenia

Nauka kodowania pomaga lepiej zrozumieć ulegający ciągłym zmianom i stawiający przed nami coraz to nowe wyzwania świat. Aby wyjść naprzeciw tym wymaganiom po raz kolejny szkoła w Drążnej włączyła się do akcji #CodeWeek Europejski Tydzień Kodowania.

19 października 2021 uczniowie klas IV-VIII doskonalili swoje umiejętności kodowania i algorytmizacji sterując wirtualnym bohaterem w taki sposób, by ten wykonując napisany lub poprawiony przez nich program realizował coraz bardziej rozbudowane zadania. Wykonanie każdego zadania pozwalało na osiąganie coraz wyższych poziomów zaawansowania i uruchamiało kolejne wyzwania algorytmiczne i programistyczne. Zaczęliśmy od zabawy z bohaterami gry i filmu Angry Birds, szukaliśmy błędów w istniejącym programie, zbieraliśmy skarby z Laurel, a niektórzy dotarli prawie do poziomu debugowania Minecrafta…
Zabawa z kodowaniem tak spodobała się uczniom, że niektórzy złościli się na dzwonek, że już dzwoni i przerywa im pracę, a wielu planuje kontynuować kodowanie w domu. Nauka przez zabawę zawsze była przyjemnością i właśnie tego po raz kolejny uczniowie z Drążnej doświadczali.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ