Emocje w 1001 grze

737
wyświetlenia

Turniejem “1001 gra” rozpoczęły się w Kleczewie obchody Święta Odzyskania Niepodległości. W rozgrywkach, które odbyły sie 7 listopada br. udział wzięli uczniowie szkół podstawowych z terenu gminy oraz Warsztat Terapii Zajęciowej Nieborzyn, Środowiskowy Dom Samopomocy Ślesin i Dom Pomocy Społecznej Ślesin.

To była już jedenasta edycja turnieju, który za każdym razem cieszy się ogromnym powodzeniem, a same rozgrywki są niezwykle emocjonujące. Drużyny rywalizowały w dziewięciu konkurencjach, wśród nich były: rzut do kosza, przewróć-postaw, sadzenie ziemniaków, wyścigi kangurów, żywy kosz i wyścigi w workach. Walka o pierwsze miejsce była zacięta, o tym, kto wygra zdecydowała liczba zdobytych punktów.

I Szkoła Podstawowa Koziegłowy 33 pkt.
II Szkoła Podstawowa Budzisław Kościelny 30 pkt.
III Szkoła Podstawowa Złotków 26 pkt.
IV Szkoła Podstawowa Kleczew 26 pkt.
V Szkoła Podstawowa Sławoszewek 20 pkt.

Co roku, osobną konkurencją jest turniej “Super Kibica”. Oceniana jest prezentacja drużyny oraz doping podczas rozgrywek: okrzyki i gadżety. Zespoły prześcigają się w pomysłach. W tym roku niepokonana była ekipa Szkoły Podstawowej z Kleczewa. Kolejne miejsca zajęły: SP Budzisław Kościelny, SP Sławoszewek, SP Koziegłowy i SP Złotków.

Pięć konkurencji miały do pokonania zespoły ze Ślesina i Nieborzyna, m.in. wyścig slalomem, sadzenie ziemniaków i rzut do celu. Wygrała drużyna z WTZ Nieborzyn, drugie miejsce zajął DPS Ślesin, a trzecie ŚDS Ślesin.

W ramach obchodów Święta Niepodległości w Kleczewie 10 listopada odbędzie się Gminny Konkurs Piosenki i Pieśni Patriotycznej oraz Konkurs Recytatorski “Strofy o Ojczyźnie”. Początek o godz. 16.00 w Miejsko-Gminnym Centrum Kultury. 11 listopada o godz. 11.30 w kościele pw. św. Andrzeja Apostoła rozpocznie się msza św. w intencji ojczyzny, po niej delegacje przejdą na plac Kościuszki, gdzie pod tablicą pamięci złożone zostaną kwiaty.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ