Emocje w 1001 grze

403
wyświetlenia

Turniejem “1001 gra” rozpoczęły się w Kleczewie obchody Święta Odzyskania Niepodległości. W rozgrywkach, które odbyły sie 7 listopada br. udział wzięli uczniowie szkół podstawowych z terenu gminy oraz Warsztat Terapii Zajęciowej Nieborzyn, Środowiskowy Dom Samopomocy Ślesin i Dom Pomocy Społecznej Ślesin.

To była już jedenasta edycja turnieju, który za każdym razem cieszy się ogromnym powodzeniem, a same rozgrywki są niezwykle emocjonujące. Drużyny rywalizowały w dziewięciu konkurencjach, wśród nich były: rzut do kosza, przewróć-postaw, sadzenie ziemniaków, wyścigi kangurów, żywy kosz i wyścigi w workach. Walka o pierwsze miejsce była zacięta, o tym, kto wygra zdecydowała liczba zdobytych punktów.

I Szkoła Podstawowa Koziegłowy 33 pkt.
II Szkoła Podstawowa Budzisław Kościelny 30 pkt.
III Szkoła Podstawowa Złotków 26 pkt.
IV Szkoła Podstawowa Kleczew 26 pkt.
V Szkoła Podstawowa Sławoszewek 20 pkt.

Co roku, osobną konkurencją jest turniej “Super Kibica”. Oceniana jest prezentacja drużyny oraz doping podczas rozgrywek: okrzyki i gadżety. Zespoły prześcigają się w pomysłach. W tym roku niepokonana była ekipa Szkoły Podstawowej z Kleczewa. Kolejne miejsca zajęły: SP Budzisław Kościelny, SP Sławoszewek, SP Koziegłowy i SP Złotków.

Pięć konkurencji miały do pokonania zespoły ze Ślesina i Nieborzyna, m.in. wyścig slalomem, sadzenie ziemniaków i rzut do celu. Wygrała drużyna z WTZ Nieborzyn, drugie miejsce zajął DPS Ślesin, a trzecie ŚDS Ślesin.

W ramach obchodów Święta Niepodległości w Kleczewie 10 listopada odbędzie się Gminny Konkurs Piosenki i Pieśni Patriotycznej oraz Konkurs Recytatorski “Strofy o Ojczyźnie”. Początek o godz. 16.00 w Miejsko-Gminnym Centrum Kultury. 11 listopada o godz. 11.30 w kościele pw. św. Andrzeja Apostoła rozpocznie się msza św. w intencji ojczyzny, po niej delegacje przejdą na plac Kościuszki, gdzie pod tablicą pamięci złożone zostaną kwiaty.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.