Eleni porwała Strzałkowo

5714
wyświetlenia

Wzruszający koncert w kościele

We wtorek 7 stycznia do kościoła parafialnego w Strzałkowie przybył tłum okolicznych mieszkańców. Wszystko po to, by wysłuchać koncertu kolęd i pastorałek w wykonaniu Eleni. Przepiękna muzyka na długo zapadnie w pamięć uczestników tego pięknego wydarzenia.

DSC_0081 Eleni, a właściwie Helena Dzoka (Tzoka) choć urodziła się w Polsce, posiada greckie korzenie. Jej rodzice, Perykles i Despina Milopulos są emigrantami z Grecji, osiadłymi w Polsce w latach 50. W Bielawie ukończyła podstawową i średnią szkołę muzyczną w klasie gitary. Zadebiutowała w szkolnym zespole Niezapominajki, później śpiewała w licealnym zespole Ballada. Po maturze zaczęła występować w studenckim zespole Hellen. Od 1975 działała w zespole Prometheus, od 1980 rozpoczęła karierę solową. Mężem Eleni jest Fotis Tzokas, który jest bratem założyciela zespołu Prometheus Kostasa Tzokas. Fotis Tzokas jest również jej managerem oraz autorem wielu piosenek artystki.

Pierwszą płytę długogrającą Po słonecznej stronie życia nagrała z Prometheusem w 1977.W styczniu 1994 roku Eleni straciła swoją jedyną córkę – 17-letnią Afrodytę – zastrzeloną przez Piotra G., byłego chłopaka dziewczyny, który nie mógł pogodzić się z ich rozstaniem.

Więcej w najnowszym wydaniu “Głosu Strzałkowa”

2 KOMENTARZE

  1. Fotis Tzokas jest mężem Eleni, a jego brat Kostas jest menagerem, kompozytorem i autorem tekstów niektórych piosenek…

ZOSTAW ODPOWIEDŹ