Ekonomiści na praktykach w Rimini

1812
wyświetlenia

Zespół Szkół Ekonomicznych już po raz drugi organizuje projekt dotyczący stażu zagranicznego dla swoich uczniów. Pierwsze takie staże były zorganizowane przez szkołę w Walencji dla uczniów z klasy technik ekonomista i usług gastronomicznych. Obecnie praktyki będą dotyczyć uczniów z klasy o profilu Technik Ekonomista.

,,Polski ekonomista mobilny w Europie” to kolejny projekt dotyczący stażu zagranicznego realizowany w ramach projektu ,,Staże zagraniczne dla uczniów i absolwentów szkół zawodowych oraz szkolenia kadry kształcenia zawodowego realizowanego ze środków PO WER na zasadach Programu Erasmus +. Przy współpracy ze Stowarzyszeniem Razem Warto przy ZSE w Słupcy 48 uczniów słupeckiego Ekonomika o profilu technik ekonomista będzie miała okazję odbyć  2-tygodniową praktykę we włoskim kurorcie Rimini.

Realizacja powyższego projektu przewidziana jest na lata 2016-2018 a budżet wynosi 92 904,00 euro tj. 393 504,18 PLN. W dniach 16-18.11.2016r. podczas wizyty przygotowawczej dyrektor szkoły Irena Grzeszczak wraz z anglistką oraz koordynatorem projektu Joanną Gałan miały okazję ustalić terminy oraz miejsca odbycia praktyk dla 4 grup ekonomistów. Do włoskiego Rimini pojedzie łącznie 48 uczniów, którzy pojadą w 2017 trzy razy po 12 osób, a ostatnia grupa pojedzie w 2018.

Organizacją partnerską beneficjenta jest włoska firma SISITEMA TURISMO z siedzibą w Rimini. To dzięki współpracy z firmą Andre A pari Communication, młodzież odbędzie praktykę zgodnie z ustalonym programem.

Podczas spotkania organizacyjnego zostało ustalone co uczniowie powinni wiedzieć i umieć przed rozpoczęciem mobilności oraz co pozwoli w pełni wykorzystać czas mobilności oraz zwiększy szanse na opanowanie nowych umiejętności i kompetencji społecznych.

Staż zagraniczny ma za zadanie wspierać uczestników projektu w zdobywaniu i wykorzystywaniu wiedzy przez całe życie. Ideą projektu jest nabycie umiejętności funkcjonowania w wielojęzycznym oraz wielokulturowym środowisku zarówno w warunkach życia codziennego jak i życia zawodowego.

Red.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ