“Ekonomik” w Wielkopolskiej Sieci Edukacyjno-Gospodarczej

640
wyświetlenia
Zapraszamy wszystkich absolwentów szkół ponadgimnazjalnych do kontynuowania nauki w Zespole Szkół Ekonomicznych im. Maksymiliana Jackowskiego w Słupcy, szkoły, która daje wiele możliwości rozwoju osobistego i zawodowego min. poprzez udział w projekcie „Czas Zawodowców BIS” - zachęca dyrekcja ZSE.

8 lutego 2018 przedstawiciele Zespołu Szkół  Ekonomicznych w Słupcy w osobach: Julia Andryszak i Jakub Sobczak, oboje reprezentujący kierunek technik logistyk, wraz z dyrektorem szkoły Karoliną Rakowicz wzięli udział w warsztatach dotyczących Employer Brandingu.

Warsztaty odbyły się w siedzibie firmy SIVANTOS Sp. z o.o. w Poznaniu i oprócz ZSE w Słupcy (jedynego przedstawiciela szkół ponadgimnazjalnych z Wielkopolski) udział w nich wzięły znane firmy i instytucje min.: Amica, MAHLE Behr Ostrów Wielkopolski, NETBOX PL Sp. z o.o., Promax sp. j., WSK-Poznań Sp. z o.o., Volkswagen Poznań, Politechnika Poznańska oraz gospodarze wydarzenia, tj. firma SIVANTOS sp. z o.o. – producent aparatów słuchowych takich marek jak Signia, Siemens i Audio Service.

Oprócz wiedzy na temat zakresu Employer Brandingu realizowanego obecnie w firmach, uczestnicy warsztatów mieli możliwość zastanowienia się czym jest dla ich placówki Employer Branding oraz jakie narzędzia można stosować w firmie, aby budować markę pracodawcy z wyboru.

Uczestnicy mieli także możliwość zdobycia bardzo praktycznych umiejętności takich jak: tworzenie idealnej oferty pracy, czy profilu idealnego pracownika. Jednym z wielu działań realizowanych w ramach projektu jest tworzenie modeli referencyjnych dla zawodów nauczanych w szkołach technicznych w Wielkopolsce, z których korzystać mogą wszyscy uczestnicy procesu, zarówno placówki edukacyjne- dostosowując swoją ofertę do potrzeb rynku pracy, uczniowie – zyskując dogłębną wiedzę na temat potrzeb pracodawców i wymagań kierowanych do absolwentów wkraczających na rynek pracy, a także firmy działające w ramach Sieci – pozyskując pracowników bezpośrednio z projektu.

Ekonomik” został zaproszony do współpracy z Wielkopolską Siecią Edukacyjno-Gospodarczą dzięki swojej aktywnej realizacji projektu „Czas Zawodowców Bis”. W ramach tego projektu jeszcze do roku 2022 wszyscy uczniowie klas trzecich i czwartych Zespołu Szkół Ekonomicznych w Słupcy będą mogli korzystać z tygodniowych, bezpłatnych laboratoriów na Politechnice Poznańskiej, a także odbywać miesięczne płatne staże u pracodawców (kwota 1125zł na ucznia stażystę).

.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ