Ekonomik-Pokaz filmów dokumentalnych przeciwko mowie nienawiści!

366
wyświetlenia

Na zaproszenie Ekonomika i Komendy Powiatowej Policji w Słupcy 13 grudnia 2019 w słupeckim kinie Sokolnia odbył się pokaz 2 znakomitych filmów dokumentalnych – “Kibera: Historia Slumsów” w reż. Martina Pava oraz “Niezniszczalni” w reż. Hind Bensari.

Pokaz filmów odbył się w ramach Festiwalu Filmów Dokumentalnych Human DOC- wspaniała lekcja tolerancji i przeciwdziałania mowie nienawiści.
Festiwal filmów HumanDoc to okazja do poznania poruszających historii z całego świata, dzielenia doświadczeń niezwykłych ludzi, odczuwania emocji odległych, a jednak bliskich nam społeczności. Fundację reprezentowała psycholog pani Iza Żbikowska, która poprowadziła z uczestnikami dyskusje dotyczące stereotypów i uprzedzeń oraz tego jak się im przeciwstawiać. W pokazie wzięła udział młodzież słupeckich szkół: Szkoły Podstawowej nr. 1, Szkoły Podstawowej nr. 3 , Zespołu Szkół Zawodowych, Liceum Ogólnokształcącego oraz najliczniej – Zespołu Szkół Ekonomicznych. Poza pokazem pani Iza Zbikowska przeprowadziła jeszcze dla 25 uczniów Ekonomika warsztaty- Uprzedzenia i stereotypy, skąd się bierze mowa nienawiści?.
Uczniowie uczestniczący w pokazie wsparli jeden z projektów Fundacji – zbiórkę na rzecz utrzymania schroniska w Ugandzie, przeznaczonego dla kobiet i dzieci, które doświadczyły przemocy. Łącznie zebrano i wpłacono na konto Fundacji 750 zł.
W nowym roku zaplanowane są otwarte pokazy kolejnych filmów dokumentalnych, na które już teraz zaprasza kino Sokolnia oraz organizatorzy wydarzenia.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ