Egzaminy gimnazjalne i ośmioklasistów odbędą się!

752
wyświetlenia

Jak poinformował nas Mariusz Król zarówno w SP3 jak i w SP1 w Słupcy egzaminy gimnazjalne i zaczynające się w poniedziałek egzaminy ośmioklasisty odbędą się bez zakłóceń. Nauczyciele zawieszają na ten okres strajk. Poniżej oświadczenie dyr SP3 Agnieszki Orchowskiej.

Szanowni Rodzice!

Informuję, że wobec braku porozumienia między związkami zawodowymi a stroną rządową w dniach 10,11 i 12 kwietnia nauczyciele Szkoły Podstawowej nr 3 im. Adama Mickiewicza w Słupcy kontynuują strajk. W związku z tym w tych dniach nie odbędą się zajęcia dydaktyczne (tzn. lekcje) natomiast dyrekcja szkoły organizuje zajęcia opiekuńcze w godzinach 7.30 – 15.30 (rano zbiórka w świetlicy szkolnej). Jednocześnie informuję, że nauczyciele wchodzący w skład komisji egzaminacyjnych zawieszają strajk na czas trwania egzaminów zewnętrznych – gimnazjalisty i ósmoklasisty – co umożliwi przeprowadzenie ich w zgodnie z ustalonymi terminami: dla gimnazjum egzaminy odbędą się w dniach 10,11,12 kwietnia zaś dla klas ósmych w dniach 15,16 i 17 kwietnia 2019 roku. Przepraszamy za zaistniałą sytuację i prosimy o wyrozumiałość.

Przypominam, że zgodnie z Rozporządzeniem MEN w sprawie organizacji roku szkolnego z dn. 11.08.2017r. (Dz.U. 2017, poz. 1603) dni przeprowadzania egzaminów zewnętrznych są dniami wolnymi od zajęć dydaktyczno – wychowawczych dla uczniów szkoły podstawowej z klas I – VII. Znaczy to, że w dniach 15,16, 17 kwietnia nie odbędą się zajęcia dydaktyczne, natomiast dyrekcja szkoły zapewnia zajęcia opiekuńcze.

2 KOMENTARZE

  1. Nie rozumiem Was. Jesteście zakłamani. Wam chodzi tylko o podwyżki. W całym tym strajku nie chodzi o poprawę sytuacji ucznia poprzez zmianę systemu oświaty. Związkowcy nie odnoszą się w swoich postulatach do poprawy systemu. Ich cel to podwyżki. Tylko i wyłącznie. Załóżmy, że dostaniecie te podwyżki. Czy będziecie kontynuować strajk w celu poprawienia sytuacji polskiego ucznia? NIE.

  2. Szanowny panie nie zgadzam sie z panem.podwyzki mieli policjanci i czy po otrzymaniu kasy ktora im tez sie nalezala ,spadla przestepczosc NIE.A czy gdy glodujacy lekarze po otrzymaniu podwyzki tez lepiej lecza i mniej jest chorych NIE.A czy zolnierze ktorzy tez dostali kase ,lepiej beda bronic granic NIE. Wszyscy mimo podwyzek i tak beda pracowac jak do tej pory.Kazdy walczy o godna zaplate to i nauczyciele walcza bo im sie nalezy.Nikt nie zagwarantuje ze po podwyzkach dla nich ,dzieci beda lepiej wyksztalcone,to nie wina nauczycieli ze taki system ksztalcenia.Jestem z nauczycielami i bardzo im kibicuje .

ZOSTAW ODPOWIEDŹ