Dźwięk dzwonu zabrzmiał ostatni raz

1042
wyświetlenia

Zasłużona emerytura. Czas na odpoczynek

To była ostatnia służba 24-godzinna w dniach 22-23 luty 2012r, którą pełnił nasz kolega st. ogn. Michał Ruciński – Dowódca Zastępu Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej PSP w Słupcy. O godzinie 8.15 zabrzmiał ostatni dźwięk dzwonu oznajmiający zakończenie czynnej służby w Komendzie Powiatowej PSP w Słupcy. Podczas uroczystej zmiany służby Komendant Powiatowy PSP w Słupcy bryg. Sławomir Kaczorkiewicz wręczył koledze Michałowi decyzję o zakończeniu służby w Państwowej Straży Pożarnej.

St. ogn. Michał Ruciński służbę rozpoczął w Komendzie Rejonowej Straży Pożarnej w Słupcy. Przez poszczególne lata dał się poznać jako sumienny i odpowiedzialny strażak, który służył radą mniej doświadczonym kolegom. W swojej „przygodzie” strażackiej obejmował różne stanowiska min. przodownika roty; dyspozytora; specjalisty ratownika; dowódcy zastępu. Oczywiście dobry strażak, to strażak wyszkolony. Kolega Michał podwyższał swoje kwalifikacje odbywając kursy specjalistyczne m.in. z zakresu ratownictwa przedmedycznego, ratownictwa drogowego, chemiczno – technicznego, kierowania ruchem drogowym, obsługi sprężarek wysokociśnieniowych i napełniania zbiorników przenośnych.

Zdobywał również wiedzę ogólną kończąc kursy w zakresie szeregowych funkcjonariuszy pożarnictwai starszych podoficerów pożarnictwa.

Przez lata służby został odznaczony brązowym, srebrnym i złotym Medalem za Zasługi dla Pożarnictwa oraz otrzymał Brązowy Krzyż Zasługi.Wzruszony „emeryt” podziękował Wszystkim za lata współpracy i potwierdził, że kontaktów z Komendą nie zerwie. Jak to już jest w tradycji gromkimi brawami podziękowaliśmy Michałowi za wszystkie lata spędzone w tutejszej Komendzie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ