Dzień matematyki w SP Drążna

358
wyświetlenia

W czwartek 14 marca 2019 roku w Szkole Podstawowej im. Polskich Noblistów w Drążnej po raz kolejny obchodziliśmy Dzień Matematyki – święto, dzięki któremu w szkole zagościło trochę odmiany w nauce matematyki.

Hasłem przewodnim w tym roku była „Matematyka Dzika” – pytania i zadania konkursowe dla uczniów starszych klas szkoły podstawowej i oddziałów gimnazjalnych związane były z matematyką i dziką przyrodą w Polsce. Uczniowie brali udział w zespołowych grach i zabawach, do rozwiązywania których wystarczał otwarty umysł i chęć do zabawy matematyką. Działania te miały na celu pokazanie piękna królowej nauk, rozbudzenie i rozwijanie zainteresowań i talentów matematycznych. Rywalizacja zespołów była bardzo wyrównana i o zwycięstwie decydowały niewielkie, czasami jednopunktowe różnice.

W klasie IV najlepsi okazali się: Julia Gorzelańczyk, Kinga Kamińska i Gracjan Sypniewski. Zwycięska drużyna z klasy VII to: Karina Bartyszak, Wiktoria Ciesielska, Jakub Kołodziejczak, Wiktoria Sobczak i Daria Żak. W klasie VIII po remisie i zaciętej dogrywce najlepszą drużyną zostali: Oliwia Sypniewska, Kacper Durczyński, Jan Ratajkowski i Krzysztof Szrama. Z kolei najlepszymi matematykami w klasach III oddziałów gimnazjalnych okazali się: w IIIA – Wiktoria Krych, Jakub Kuchowicz, Oskar Kusiołek i Tomasz Wujkowski, w IIIB – Wojciech Mioducki, Adrian Tecław, Michał Król, Wojciech Rewers i Krystian Graczyk, a w klasie IIIC – Paulina Piotrowska, Adrian Berdziński, Kacper Bocian i Bartłomiej Staszak. Gratulujemy!

Dzień Matematyki realizowali również uczniowie z najmłodszych klas rozwiązując z zapałem zadania i problemy matematyczne.

W tym roku Dzień Matematyki obchodziliśmy równocześnie z Dniem Liczby PI – świętem, którego datę – 14 marca – wybrano z powodu skojarzenia z pierwszymi cyframi rozszerzenia dziesiętnego liczby PI (data „14 marca” zapisywana jest w Stanach Zjednoczonych jako „3.14”). Głównym punktem związanym z “ludolfiną” była próba pobicia rekordu recytacji rozwinięcia dziesiętnego liczby PI. Tegoroczną zwyciężczynią okazała się Lidia Bagrowska z klasy VII, która bezbłędnie wyrecytowała 105 cyfr rozwinięcia dziesiętnego liczby PI! Na drugim miejscu uplasowała się Nikola Witasik, a na trzecim – Bartosz Matuszewski (oboje z klasy IIIC). Wszystkim uczestnikom konkursu gratulujemy wspaniałej pamięci!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ