Dzień Edukacji w przedszkolu “Mali Odkrywcy” w Piotrowicach

558
wyświetlenia

Dzień Edukacji Narodowej to polskie święto oświaty. Upamiętnia rocznicę powstania Komisji Edukacji Narodowej, która została utworzona 14 października 1773.

Komisja była pierwszym ministerstwem oświaty publicznej w Polsce i pierwszą tego typu instytucją w Europie. Do dziś dzień ten uznawany jest powszechnie za Dzień Nauczyciela.
W Niepublicznym Przedszkolu z Oddziałami Integracyjnymi „Mali Odkrywcy” w Piotrowicach 13 października odbyła się akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej.
W uroczystości uczestniczyli wszyscy pracownicy placówki oraz przedstawiciele Rady Rodziców. W części oficjalnej głos zabrała dyrektor Barbara Wojtkowiak, która złożyła serdeczne życzenia wszystkim pracownikom przedszkola, podziękowała za trud włożony każdego dnia w kształcenie i wychowanie Małych Odkrywców oraz wręczyła symboliczne kwiaty wszystkim pracownikom przedszkola.
W części artystycznej dzieci pod kierunkiem swoich wychowawców tańcem, śpiewem i wierszem wyraziły swoje podziękowanie i słowa uznania dla trudnej pracy pedagogów.
Na zakończenie głos zabrała przewodnicząca Rady Rodziców Magdalena Marcinkowska, która w imieniu Rodziców złożyła wszystkim pracownikom najserdeczniejsze życzenia z okazji DEN i podziękowała za trud włożony w wychowanie ich dzieci. Przedstawiciele rady rozdali nauczycielom i pracownikom przedszkola symboliczne róże.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ