Gminny Dzień Dziecka w Zagórowie

1007
wyświetlenia

Pierwszego czerwca odbył się Gminny Dzień Dziecka w Zagórowie zorganizowany przez Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury, Urząd Miasta i Gminy , TPZZ i Ochotniczą Straż Pożarną. Wszystkie dzieci przywitał Dyrektor Domu Kultury Łukasz Parus i złożył im życzenia z okazji ich święta i życzył wszystkim udanej zabawy.

W pierwszej części zaprezentowały się wszystkie Koła Taneczne działające przy Domu Kultury , które pochwaliły się swoimi układami tanecznymi . A były to grupy: Kropeczki , Iskierki , Tęcza i Tańczące Nutki. Dzieciaki zaprezentowały się bardzo ładnie i był to już ich trzeci występ w tym roku artystycznym. Nie zabrakło również Koła Wokalnego , które zaprezentowało dwie piosenki. Trzecią piosenkę „Bo świat jest nasz” wszystkie dzieci zaśpiewały wspólnie i był to hymn z okazji Dnia Dziecka. Wszyscy wykonawcy otrzymali słodki upominek ufundowany przez przedstawiciela firmy 12 K Krzysztofa Bobka, który nadzoruje automaty w naszym Domu Kultury.
W drugiej części obejrzeliśmy bardzo ciekawe i pouczające przedstawienie „Ratujmy las” w wykonaniu Teatru Gargulec z Poznania, które sfinansował Urząd Miasta i Gminy w Zagórowie. Z min i reakcji widać było , że dzieciaki bawiły się doskonale. Po przedstawieniu były zabawy animacyjne z aktorami , a na koniec nagrody ufundowane przez panią ze stoiska z zabawkami.
W trakcie można było zjeść lody , gofry , watę cukrową , no i na stanowisku kulinarnym zjeść pyszne babeczki z bitą śmietaną i owocami. Stoisko przygotowało dla dzieci Towarzystwo Przyjaciół Ziemi Zagórowskiej z Grzegorzem Cieślewiczem na czele.
Ale największą atrakcję i niespodziankę zapewnili strażacy z Ochotniczej Straży w Zagórowie. Ogromną atrakcję i jednocześnie niespodziankę zapewnili strażacy. Była to fontanna, która odegrała bardzo ważną rolę i przydała się na panujący upał. Nie można było dzieciaków oderwać od kąpieli, a i sami rodzice chętnie brodzili po wodzie. Super pomysł.
Pracownicy Zakładu Gospodarki Komunalnej w Zagórowie z kierownikiem Michałem Królem na czele przygotowali plac na Targowisku „ Mój Rynek”, a Stanisław Kłębowski pomógł w niezwykle potrzebnym transporcie.
Organizatorzy bardzo dziękują wszystkim, którzy pomogli w zorganizowaniu Gminnego Dnia Dziecka i mają nadzieję, że dzieciaki będą miło wspominać ten dzień.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ