Dzień Dziecka u “Małych Odkrywców” z Piotrowic! – zdjęcia

478
wyświetlenia

1 czerwca 2021 w Niepublicznym Przedszkolu z Oddziałami Integracyjnymi Mali Odkrywcy w Piotrowicach został zorganizowany Dzień Dziecka połączony z Dniem Sportu oraz VII Edycją biegu „Sprintem do Maratonu” .

Tego dnia wszystkie dzieci i ich wychowawcy przyszły do przedszkola w strojach sportowych. Głównym celem było zachęcenie dzieci do aktywności ruchowej na świeżym powietrzu ,ale też integrowanie się grup przedszkolnych, kształtowanie zachowań prozdrowotnych, nabywanie wiary we własne siły i możliwości oraz wzbogacanie przeżyć poprzez szlachetne współzawodnictwo. Konkurencje sportowe odbywały się we wszystkich grupach wiekowych. Na początku, jak na prawdziwych sportowców przystało, przedszkolaki złożyły uroczyste przyrzeczenie, że będą wszystkie zadania wykonywały według sportowych zasad i bawić się zgodnie ze sobą. Zawody rozgrywano na tzw. 6 stacjach, przez które przechodziły dzieci w swoich grupach. Przedszkolaki próbowały swoich sił m.in. w przechodzeniu pod obniżającą się poprzeczką, skakały w workach do wyznaczonego miejsca, jeździły slalomem pomiędzy pachołkami, chodziły z woreczkiem na głowie, rzucały piłki do celu.
Każde prawidłowo wykonane ćwiczenie budziło w dzieciach ogromną radość i zadowolenie z dobrze wykonanego zadania. Wszystkie przedszkolaki, oprócz wspaniałych sportowych emocji i niezapomnianych wrażeń, wraz z gratulacjami za postawę fair play, otrzymały z rąk Dyrektor Barbary Wojtkowiak nagrody.Zwieńczeniem imprezy było pamiątkowe zdjęcie.
Dzieci obiecały sobie, że właśnie tak będą spędzać wolny czas – na zabawach ruchowych wspólnie z rodzicami.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ