“Dzień bez samochodu” w “”Jarzębince”z słupecką policją!

142
wyświetlenia

W dniu 22 września obchodzony jest na całym świecie ,,Dzień bez samochodu”. W środę (22.09) policjanci ze słupeckiej komendy odwiedzili dzieci z Przedszkola nr 4 ,,Jarzębinka”.

Jest to proekologiczna idea promująca zmniejszanie ilości spalin wytwarzanych codziennie przez ogromną liczbę samochodów poruszających się po naszych drogach.
Spotkanie zainicjowane zostało właśnie z uwagi na obchody ,,Światowego Dnia bez Samochodu”. Przedszkolaki podczas spotkania z policjantami wysłuchały pogadanki na temat podstawowych zasadach bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Dowiedziały się, którą stroną drogi należy się poruszać, gdy nie ma chodnika. Funkcjonariusze tłumaczyli również, jak ważne jest noszenie odblasków, czy zakładanie kasku, kiedy korzystamy z rowerów, przypomnieli także zasady bezpiecznej drogi do przedszkola. Wszyscy wspólnie zaśpiewali piosenkę ,, Czerwone światło stój ‘’ oraz ,, Koła samochodu kręcą się ‘’. Dzieci miały możliwość obejrzeć samochód policyjny a także usłyszeć sygnały . Na zakończenie wszystkie przedszkolaki pod czujnym okiem policji wyposażone w kaski, wsiadły na rowery i hulajnogi, by wspólnym przejazdem jednośladami uczcić dzień bez samochodu. Policjanci rozdali dzieciom kolorowanki z numerem alarmowym i postacią policjanta PYRKA oraz słodkości.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ