Dzielnicowy z Powidza najlepszy w Wielkopolsce!

475
wyświetlenia

Dzielnicowy ze Słupcy zwycięzcą wojewódzkich eliminacji XII Ogólnopolskich Zawodów Policjantów Dzielnicowych “Dzielnicowy Roku 2019”

W Szkole Policji w Pile zakończyły się wojewódzkie eliminacje XII Ogólnopolskich Zawodów Policjantów Dzielnicowych “Dzielnicowy Roku 2019”. Tegorocznym zwycięzcą zawodów został asp. sztab. Sebastian Kopczyński z Komendy Powiatowej Policji w Słupcy. Policjant pracuje na co dzień w Posterunku Policji w Strzałkowie, jest dzielnicowym gminy Powidz.
Finały wojewódzkie przeprowadzone zostały w dniach od 18 do 20 września 2019 r. na terenie Szkoły Policji w Pile.
O skali przedsięwzięcia w województwie wielkopolskim niech świadczy fakt, iż w pierwszym etapie zawodów na poziomie komend miejskich i powiatowych Policji wzięło w nich udział kilkuset policjantów, spośród których wyłoniono 62 najlepszych, walczących o prymat w całym województwie. Zwycięzca i zajmujący drugą lokatę uzyskali, poza nagrodami, także przywilej, ale i obowiązek reprezentowania wielkopolskiego garnizonu Policji na zawodach ogólnokrajowych.
Zawody na poziomie wojewódzkim zostały podzielone na etapy – konkurencje, których połączone rezultaty wskazały najlepszych. Pierwszą konkurencją, która odbyła się 18 września br., było strzelanie. Każdy dzielnicowy oddał 8 strzałów, z dwóch magazynków, do tarczy TS-9 i TS-10 z odległości 15 metrów. Kolejną konkurencją była symulacja przyjęcia interesanta, obejmująca problematykę z zakresu prewencji, prawa i psychologii oraz pierwsza pomoc przedmedyczna, sprawdzająca praktyczne umiejętności ratowania życia człowieka, a także test wiedzy zawodowej, który obejmował szeroko rozumianą problematykę służby prewencyjnej.
Zwycięzcą zawodów został asp. sztab. Sebastian Kopczyński z Komendy Powiatowej Policji w Słupcy. Na drugim miejscu uplasował się asp. sztab. Sławomir Białas z Komendy Miejskiej Policji w Koninie, natomiast trzecie miejsce na podium zdobył asp. Dawid Synoradzki z Komendy Powiatowej Policji w Międzychodzie.
Wyróżnieni policjanci zajmujący pierwsze i drugie miejsce w turnieju, poza nagrodami zyskali również przywilej reprezentowania całego garnizonu wielkopolskiego w zbliżającym się ogólnopolskim finale zawodów dzielnicowych.