Dziecko w zatrzaśniętym zamochodzie-interweniowali strażacy

2331
wyświetlenia
OLYMPUS DIGITAL CAMERA

W dniu dzisiejszym 9 sierpnia tuż przed godziną 11.00, do Stanowiska Kierowania PSP w Słupcy wpłynęło zgłoszenie o małym dziecku, które znajduje się zatrzaśnięte w samochodzie. Matka dziecka po zapięciu dziecka w foteliku, zamknęła drzwi i zostawiła w środku kluczyki.

Ze względu na wysoką temperaturę panującą w środku samochodu, zgłosiła do straży prośbę o pomoc, gdyż trzymiesięczne dziecko nie da rady samo otworzyć samochodu od środka. Zdarzenie miało miejsce w Piotrowicach gm. Słupca.

Po dojeździe na miejsce strażacy w uzgodnieniu z matka bardzo szybko wybili tylną szybę w samochodzie i dostali się do środka. Dzięki szybkiemu zaalarmowaniu strażaków przez matkę, dziecku nic się nie stało. Na szczęście nie było to umyślne działanie i zostawienie dziecka, tylko nieumyślny przypadek. Pamiętajmy jednak, że przy upałach panujących aktualnie na dworze nie powinniśmy w ogóle pozostawiać dzieci w aucie. Podobna sytuacja dotyczy zwierząt, które również w samochodzie przy tych temperaturach nie powinny być zostawiane.

Inf. Marcin Nachowiak PSP Słupca

3 KOMENTARZE

  1. Przydałyby się dokładne informacje zgłoszenia. Najpierw straż i policja przyjechała na taką samą ul., tylko w Słupcy. Dobrze, że sprawa miała szczęśliwy finał!

  2. Za takie karygodne roztargnienie powina ta Pani dostać poźądny mandat za fatygowanie słuźb ratunkowych a później sama posiedzieć chociaź z 5 minut w tym samochodzie.źadne auto samo się nie zamknie natychmiast.jest jakiś czas na reakcję.Żaden samochod nie ma zamków samozatrzawskowych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.