Dziecko w zatrzaśniętym zamochodzie-interweniowali strażacy

2798
wyświetlenia
OLYMPUS DIGITAL CAMERA

W dniu dzisiejszym 9 sierpnia tuż przed godziną 11.00, do Stanowiska Kierowania PSP w Słupcy wpłynęło zgłoszenie o małym dziecku, które znajduje się zatrzaśnięte w samochodzie. Matka dziecka po zapięciu dziecka w foteliku, zamknęła drzwi i zostawiła w środku kluczyki.

Ze względu na wysoką temperaturę panującą w środku samochodu, zgłosiła do straży prośbę o pomoc, gdyż trzymiesięczne dziecko nie da rady samo otworzyć samochodu od środka. Zdarzenie miało miejsce w Piotrowicach gm. Słupca.

Po dojeździe na miejsce strażacy w uzgodnieniu z matka bardzo szybko wybili tylną szybę w samochodzie i dostali się do środka. Dzięki szybkiemu zaalarmowaniu strażaków przez matkę, dziecku nic się nie stało. Na szczęście nie było to umyślne działanie i zostawienie dziecka, tylko nieumyślny przypadek. Pamiętajmy jednak, że przy upałach panujących aktualnie na dworze nie powinniśmy w ogóle pozostawiać dzieci w aucie. Podobna sytuacja dotyczy zwierząt, które również w samochodzie przy tych temperaturach nie powinny być zostawiane.

Inf. Marcin Nachowiak PSP Słupca

3 KOMENTARZE

  1. Przydałyby się dokładne informacje zgłoszenia. Najpierw straż i policja przyjechała na taką samą ul., tylko w Słupcy. Dobrze, że sprawa miała szczęśliwy finał!

  2. Za takie karygodne roztargnienie powina ta Pani dostać poźądny mandat za fatygowanie słuźb ratunkowych a później sama posiedzieć chociaź z 5 minut w tym samochodzie.źadne auto samo się nie zamknie natychmiast.jest jakiś czas na reakcję.Żaden samochod nie ma zamków samozatrzawskowych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ