Dzieci w potrzasku

764
wyświetlenia

Dziesięć osób, w tym siedmioro dzieci zostało poszkodowanych w wypadku, do którego doszło po godz. 14.00, 16 października w miejscowości Mielnica Mała, gmina Skulsk.

Po przybyciu na miejsce zdarzenia stwierdzono, że w wypadku uczestniczyły dwa pojazdy: autobus oraz samochód marki Fiat. Kierujący busem znajdował się zakleszczony wewnątrz pojazdu, natomiast w autobusie znajdowało się ośmioro dzieci wraz z kierowcą i opiekunem. Z ustaleń wynikało że autobusem podróżowało około 35 dzieci ze szkoły podstawowej
i gimnazjum.

Działania strażaków polegały na wykonaniu dostępu do mężczyzny w busie przy pomocy urządzeń hydraulicznych. Jednocześnie zabezpieczono miejsce zdarzenia przed ewentualnym powstaniem pożaru oraz odłączono zasilanie w pojazdach.

Przybyłe na miejsce zdarzenia Zespoły Ratownictwa Medycznego przetransportowały do szpitala siedmioro dzieci, kierowcę i opiekuna z autobusu oraz kierowcę busa. Dalsze działania strażaków polegały na neutralizacji płynów eksploatacyjnych. W zdarzeniu brali udział strażacy z Jednostek Ratowniczo – Gaśniczych Nr 1 i 2 w Koninie oraz druhowie z OSP Skulsk.

Opracował: mł. kpt. Sebastian Andrzejewski, zdjęcia JRG Nr 1 w Koninie

ZOSTAW ODPOWIEDŹ