“Dziady” Mickiewicza w SP Kotunia-Nocne czytanie!

631
wyświetlenia

Lektura, to szczególnie nielubiane słowo w szkole – wiedzą o tym nie tylko uczniowie ale i rodzice. Szukając sposobu na dobre spotkanie z lekturą, najstarsi uczniowie Szkoły Podstawowej w Kotuni przygotowali klasowe czytanie Dziadów.

W piątkowy wieczór odbyło się nietypowe spotkanie uczniów klasy VII. W scenerii zaciemnionej klasy, przy wielu zapalonych świecach oraz zastawionym jadłem stole, odczytana została II część Dziadów Adama Mickiewicza. Każdy uczeń odgrywał przydzieloną wcześniej rolę, co sprawiło, że mogli wzajemnie zasłuchać się w czytane słowa i zastanowić się nad pięknem i sensem usłyszanego teksu. Aurę tajemniczości i grozy dodatkowo podkreślało zawołanie chóru Ciemno wszędzie, głucho wszędzie, / Co to będzie, co to będzie?.
Niezwykły klimat panujący podczas tej lekcji oddawał nastrój lektury. Zajęcia te z pewnością pozwoliły uczniom lepiej zrozumieć treści lektury.

2 KOMENTARZE

  1. Bardzo fajnie. Jest tylko jedno ale…. Psują dziecka oczy !!!! Czytanie przy świecy?? Jakiś obłęd. Do czytania musi być dobre światło a nie świeca.

  2. Po pierwsze nasze babcie, dziadkowie czytali tylko przy świecach i lampach naftowych i jakoś wzrok mieli lepszy niż my czyli społeczeństwo telewizyjno- komputetowo- smartfonów. A po drugie to czytanie Dziadów nie trwało tydzień czy też jeszcze więcej. Zawsze musi się znaleźć ktoś kto będzie drążył tak długo i myślał jeszcze dłużej aż znajdzie dziurę w całym. Zamiast takie bzdety wymyślać i jeszcze o nich pisać lepiej by Dziady poczytal

ZOSTAW ODPOWIEDŹ