Dyrektorzy sugerują zwiększenie zatrudnienia w Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej

1685
wyświetlenia

Podczas jednej z ostatnich przed wakacjami komisji oświaty w Starostwie Powiatowym, radny Mariusz Król poinformował starostę Jacka Bartkowiaka, że Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna w Słupcy nie wyrabia się z terminami i powinno się zwiększyć zatrudnienie w tej placówce. Starosta powiedział, że da odpowiedź, ale jak informuje radny do tej pory odpowiedzi nie uzyskał.

W poniedziałek 23 września podczas komisji oświaty w Urzędzie Miasta wszyscy zaproszeni dyrektorzy przedszkoli i szkół podstawowych poruszyli temat współpracy z Poradnią Psychologiczno-Pedagogiczną.
Tematem podstawowym był czas oczekiwania na wydawanie przez poradnię opinii w szybszym terminie niż dzieje się to do tej pory. Dyrektor Iwona Buśkiewicz zwróciła uwagę, że wszystkim zależy żeby czas oczekiwania na opinię był krótszy ponieważ zamiast długiego czasu oczekiwania można by szybciej pomóc dziecku.
W wielu sytuacjach newralgicznych panie z poradni zawsze służą nam pomocą i mamy ją szybko zorganizowaną. Jeżeli chodzi o to orzecznictwo, to zdaję sobie sprawę, że wynika to z uszczuplonej kadry Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej. Te panie obsługują cały powiat słupecki. Ostatnio etaty tam zostały uszczuplone. Moim zdaniem, gdyby można zredagować pismo do starosty o zwiększenie kadry może to poprawiłoby w naszej współpracy czas oczekiwania na orzeczenia – wyjaśniała dyr. Agnieszka Orchowska.
O tym czy władze starostwa zdecydują się na poszerzenie kadry w Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej będziemy informować.

Piotr Stróżyk

ZOSTAW ODPOWIEDŹ