Dwa konińskie oddziały szpitalne wyłączone z funkcjonowania! Słupca ogranicza przyjęcia z regionu konińskiego!

1775
wyświetlenia

Dwa oddziały Szpitala Wojewódzkiego w Koninie, oddział wewnętrzny i nefrologiczny z powodu COVID19 zostały czasowo wyłączone z funkcjonowania. W związku z ta sytuacją w SP ZOZ Słupca pojawiły się obostrzenia dotyczące przyjęć bądź przekazywania pacjentów ze szpitala w Koninie.

Jak się dowiedzieliśmy z nieoficjalnych ale wiarygodnych źródeł każdy, pacjent z regionu konińskiego ma być traktowany jako podejrzany o zakażenie coronavirusem i poddany procedurze wykluczenia zakażenia w ramach miejsc odizolowanych na oddziale płucnym. Jeżeli będzie konieczność leczenia na innych oddziałach pacjent będzie izolowany od innych chorych, do czasu stwierdzenia czy nie jest zakażony.
Dodatkowo wiemy, że szpital przyjmie tylko tylu chorych z regionu konińskiego ile ma miejsc izolacyjnych na oddziale płucnym (około 15). W przypadku braku miejsc izolacyjnych szpital może odmówić przyjęcia. Nie będzie to dotyczyć sytuacji związanych z zagrożeniem życia.

Piotr Stróżyk

2 KOMENTARZE

  1. Bardzo proszę osobę, bądź osoby, które regularnie przy informacjach lub artykułach dotyczących słupeckiego szpitala próbują mnie straszyć sądem lub innymi kłopotami, zeby podpisywali się imieniem i nazwiskiem. Anonimowych gróźb nie będziemy publikować.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ