Duże zainteresowanie Drzwiami Otwartymi w Koszutach

603
wyświetlenia

27 lutego 2020 w Szkole Podstawowej w Koszutach odbyły się Drzwi Otwarte dla uczniów, którzy  w roku szkolnym 2020/2021 rozpoczną naukę w oddziale przedszkolnym i klasie pierwszej. Dzieciom oczywiście towarzyszyli rodzice.

Przybyłych gości powitała dyrektor Anna Lewandowska, która przedstawiła szeroką ofertę edukacyjną szkoły. Zaproszeni goście zapoznali się też z prezentacją multimedialną, która przybliżyła im specyfikę placówki, najważniejsze osiągnięcia i sukcesy a także realizowane liczne innowacje i projekty.
Następnie wszyscy obejrzeli występ taneczny zaprezentowany przez zespół szkolny „Jaskółeczki” oraz krótką scenkę kabaretową pod tytułem: „Czy warto chodzić do szkoły?” wykonaną przez uczniów ze Szkolnego Koła Inspiracji Artystycznych „Charlie”.
Potem nadszedł czas na zwiedzanie szkoły oraz pokaz nowoczesnych technologii, które na dobre zagościły w szkole. Wielką atrakcją dla dzieci okazał się zaprojektowany robot oraz pokaz drukowania w formacie 3D. Model mądrej sowy przyszli pierwszoklasiści otrzymali w prezencie na pamiątkę spotkania. Podczas spaceru na dzieci czekały kolejne atrakcje a rodzice mieli możliwość zapoznania się z kadrą pedagogiczną.
Wychowawczyni klasy I opowiedziała też przybyłym gościom o innowacji: „Budząca się Szkoła”, która również będzie wdrażana w klasie pierwszej w nowym roku szkolnym 2020/2021. Dzieci zdobywają tu wiedzę o świecie poprzez doświadczanie i przeżywanie konkretnych sytuacji.
Na koniec każde dziecko otrzymało specjalny List do Pierwszoklasisty oraz drobne upominki.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ