Drużyna Kobieca OSP Lądek triumfuje w Austrii na Olimpiadzie Pożarniczej

4587
wyświetlenia

Sukcesy strażaków z powiatu słupeckiego na Międzynarodowych Zawodach Sportowo-Pożarniczych CTIF w Austrii

W dniach 9-16 lipca 2017 w Villach (Austria) odbyły się Międzynarodowe Zawody Sportowo-Pożarnicze CTIF. W tej strażackiej olimpiadzie wystartowało ponad 3000 sportowców z 30 krajów, co sprawiło iż były to jedne z największych zawodów w sporcie pożarniczym. W tym strażackim, sportowym święcie uczestniczyła również liczna delegacja polskiego pożarnictwa – prawie 240 strażaków, w tym drużyny z OSP Lądek i KP PSP w Słupcy.

Polskę reprezentowało 19 drużyn w kilku kategoriach. Olimpiada Pożarnicza w Villach okazała się być szczęśliwą dla Drużyny Kobiecej OSP Lądek startującej w grupie B – Panie zajęły trzecie miejsce wśród 7 zespołów. W grupie A znalazły się na 6 pozycji spośród 22 startujących drużyn. WIELKIE BRAWA I GRATULACJE!

Na 10 miejscu w grupie B, wśród 32 drużyn, znaleźli się druhowie z OSP Lądek. Siódmą, ostatnią lokatę w swojej kategorii zajęła natomiast ekipa z Komendy Powiatowej PSP w Słupcy.

Młodzi strażacy z Lądku mieli sporego pecha. 30 otrzymanych punktów karnych sprawiło, że zawody zakończyli na 58 miejscu wśród 76 drużyn.

Wszystkim zawodnikom składamy serdeczne gratulacje!

Inf. i fot. Starostwo Powiatowe w Słupcy.

 

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ