Drążna wśród 5 najlepszych w Polsce!

1675
wyświetlenia

Pięć projektów edukacyjnych z całej Polski, związanych z technologicznymi aspektami cyberbezpieczeństwa, zostało wybranych w konkursie na dofinansowanie z Funduszu Wspierania Inicjatyw Edukacyjnych. Fundusz został powołany przez Dyrektora Naukowej i Akademickiej Sieci Komputerowej. Jego celem jest wsparcie lokalnych działań na rzecz rozwoju kompetencji cyfrowych.

Wnioski o dofinansowanie z funduszu przechodzą procedurę konkursową. Są oceniane przez Kapitułę, w której skład wchodzą eksperci z dziedziny nowych technologii i edukacji cyfrowej. W ramach konkursu o dofinansowanie mogły się ubiegać instytucje organizujące działania edukacyjne na temat technologicznych aspektów bezpieczeństwa w sieci.
Miło nam poinformować, że wśród instytucji, którym zostało przyznane dofinansowanie na realizację projektów znalazła się Szkoła Podstawowa im. Polskich Noblistów w Drążnej z projektem “Dzieci uczą Rodziców cyberbezpieczeństwa”. Projekt realizowany będzie w pierwszej połowie roku 2020 roku.

Dofinansowane w konkursie NASK projekty:
– Ogarnij hejt w szkole – Fundacja Instytut Polska Przyszłości im. Stanisława Lema, Warszawa
– Cyberświadome społeczeństwo – cykl webinariów edukacyjnych dotyczących technologicznych aspektów cyberbezpieczeństwa – Fundacja na Rzecz Rozwoju Rynku Informacji i Społeczeństwa Informacyjnego “Infobrokerska”, Kraków
– Bezpieczna sieć i użytkownicy – Zespół Szkół Technicznych, Suwałki
– Cyfrowobezpieczni – Szkoła Podstawowa nr 4 w Pyskowicach
Dzieci uczą Rodziców cyberbezpieczeństwa – Szkoła Podstawowa im. Polskich Noblistów w Drążnej.

NASK jest państwowym instytutem badawczym, którego misją jest poszukiwanie i wdrażanie rozwiązań, służących rozwojowi sieci teleinformatycznych w Polsce oraz poprawie ich efektywności i bezpieczeństwa. Instytut prowadzi badania naukowe, prace rozwojowe, a także działalność operacyjną na rzecz bezpieczeństwa polskiej cywilnej cyberprzestrzeni. Ważnym elementem działalności NASK jest też edukacja użytkowników oraz promowanie koncepcji społeczeństwa informacyjnego, głównie w celu ochrony dzieci i młodzieży przed zagrożeniami związanymi z użytkowaniem nowych technologii.

W oparciu o materiały prasowe NASK: https://www.nask.pl/

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ