Drążna-Festyn Rodzinny i Festiwal Nauki

830
wyświetlenia

W niedzielę 10 czerwca 2018 roku przy Szkole Podstawowej im. Polskich Noblistów w Drążnej odbył się XIII Festyn Rodzinny i XV Festiwal Nauki zorganizowany przez Dyrekcję Szkoły, nauczycieli, pracowników i Rodziców oraz uczniów.

W czasie festynu można było obejrzeć występy uczniów, którzy zaprezentowali pieśni patriotyczne, piosenki biesiadne, tańce, a także występy absolwentów naszej szkoły Magdaleny Głowackiej, Damiana Piaseckiego i Krzysztofa Gorzelańczyka – zwycięzców w konkursie „Kręć fajną wieś” – z ich sztandarową piosenką o rolniku Waldusiu.

Następnie uczestnicy Festynu mogli podziwiać projekty uczniowskie zrealizowane przez uczniów klas II i III oddziałów gimnazjalnych szkoły w Drążnej. Wśród blisko 60 projektów XV Festiwalu Nauki można było dowiedzieć się między innymi „Jak wykonać szlifierkę kątową?”, ”Jak zrobić kule do kąpieli?”, „Jak wyznaczyć prędkość światła za pomocą mikrofalówki?”, „Jak powstaje tornado?”, „Jak działa silnik Stirlinga?”, „Jak powstają czarne róże?”, „Do czego używamy suchego lodu?” czy poznać „Świat Słowian – kult duchów i demonów”. Podziękowania i ogromne brawa posypały się po występie członków Orkiestry Dętej OSP w Słupcy, którzy włączyli się do uczniowskiego projektu edukacyjnego Wiktorii Krych, Oliwii Wyrzykiewicz i Patryka Mikołajczyka.

Dużym zainteresowaniem cieszyła się loteria fantowa, której główną nagrodą był rower ufundowany przez Jana Kujawę Radnego Gminy Słupca oraz nagrody ufundowane przez Mobilne Studio Fryzur Olga Kinecka, przez Fabric – kosmetologię medyczną i firmę Fabiola Państwa Wioletty i Krystiana Grzeszczaków.

Uczestnicy festynu mogli się posilić pyszną grochówką ufundowaną przez: Jana Kujawę, Andrzeja Szklarka, Władysława Szklarka, Michała Roszaka, Pawła Sypniewskiego, Łukasza Boderka, Henryka Grzelaka, a także pysznymi ciastami upieczonymi przez Rodziców.

Podczas Festynu nie zabrakło też innych atrakcji, jak choćby konkurencji sportowych, rozgrywki w ringo między uczniami, rodzicami i nauczycielami. Dużym zainteresowaniem cieszył się symulator zderzeń (WORD Konin), strzelanie z wiatrówki oraz pokaz pierwszej pomocy podczas wypadku drogowego, w czasie którego trzeba było rozcinać samochód (OSP Kamień).

Dyrektor Szkoły dziękuje wszystkim ofiarodawcom fantów oraz osobom i firmom wspierającym naszą imprezę, Rodzicom, pracownikom szkoły, strażakom z OSP Kamień i OSP Drążna, radnemu Gminy Słupca Janowi Kujawie za pomoc w organizacji Festynu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ