Dr.Maria Radomska i pierwszy zabieg hysteroskopii w słupeckim szpitalu!

2235
wyświetlenia
Fotografia jest własnością prywatną użyczoną indywidualnie redakcji.

W czwartek 23 lipca, po raz pierwszy w słupeckim szpitalu wykonany został zabieg hysteroskopii przez dr Marię Radomską,a przeze mnie drugi. Życzymy sobie żeby to był dobry początek rozwoju oddziału – pisze na swoim profilu fb dr. Aleksander Słomiński.

Laparoskopia to metoda nowoczesna ale płatna tak samo jak tradycyjna operacja, hysteroskopia, czyli zabiegi wewnątrz macicy jest płatna 3 razy wyżej niż zabieg tradycyjny. Po jakimś czasie dyrektor uzyskał sprzęt od niezłej firmy, na wypróbowanie w testowych zabiegach ( takie są praktyki firm by pokazać sprzęt i zachęcić do kupienia). Zabiegi miały się odbyć pod koniec lipca. Do zabiegu laparoskopii zaproszona została przez dyrektora pani doktor ze szpitala klinicznego.
Przy okazji zostało przywiezione oprzyrządowanie do hysteroskopii.
Lekarze postanowili wykorzystać oprzyrządowanie do sprawdzenia zaplanowanych wcześniej zabiegów. Zabiegi zostały przeprowadzone w 23 lipca z pożytkiem dla pacjentek i oddziału. W zabiegach uczestniczyły instrumentariuszki, które na co dzień asystują przy tym w szpitalu w Koninie .

Słowa podziękowania dla koleżanek z sali operacyjnej oraz dla dr anestezjologia wraz z zespołem. Sprzęt z końcem miesiąca wraca do firmy, więc na razie to tyle nowoczesności

Przygotował Piotr Stróżyk

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ