Dożynki w Kowalewie Opactwie

2141
wyświetlenia

W niedzielę 26 sierpnia 2018 roku w kościele parafialnym pw. św. Ap. Piotra i Pawła w Kowalewie Opactwie o godz. 11.30 odbyła się uroczysta msza dziękczynna za plony. Mszę św. celebrował zaproszony gość z Rzymu – ks. Lucjan Górniak.

Podczas mszy świętej nastąpiło również poświęcenie figury Św. Floriana, ofiarowanej przez darczyńców – Grażynę i Pawła Kazuś na rzecz Ochotniczej Straży Pożarnej w Kowalewie Opactwie na okoliczność jubileuszu 110 lecia jednostki, które miało miejsce w dniu 9 czerwca br. Figura św. Floriana znalazła swoje miejsce w remizie OSP w Kowalewie Opactwie, ale służyć będzie okolicznym jednostkom skupionym w parafii.
Po zakończeniu mszy św. parafianie udali się korowodem na plac parafialny, gdzie podzielili się chlebem dożynkowym Nie zabrakło również swojskiego jadła oraz drobnych atrakcji dla dzieci.
Warto docenić inicjatywę parafian w tym przede wszystkim osób, które włączyły się w przygotowania(m.in. Koła Gospodyń Wiejskich w Kowalewie-Opactwie) oraz otwartość i aktywność ks. proboszcza Andrzeja Jaczewskiego.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ