Dobry gospodarz powinien się tym zainteresować!

702
wyświetlenia

Część mieszkańców Giewartowa nie zgadza się z umieszczeniem w planie odnowy miejscowości renowacji kościoła parafialnego. Żądają, aby proboszcz w pierwszej kolejności zajął się wywiezieniem śmieci z miejscowego cmentarza.

Wracając do treści ostatniego artykułu (18/2012 nr Głosu) i dyskusji mieszkańców Giewartowa nad projektem uchwalenia planu odnowy miejscowości na najbliższe lata, należy podkreślić, iż spore kontrowersje wywołała propozycja umieszczenia w planie renowacji kościoła parafialnego. Jak przedstawił radny Andrzej Wiatrowski, parafia zamierza aplikować o środki Unii Europejskiej. Ksiądz proboszcz za te środki planuje wykonać renowację witraży, wymianę posadzki w kościele i wyłożenie kostki brukowej na terenie placu procesyjnego z podjazdem dla niepełnosprawnych.

W trakcie dyskusji głos zabrał ponownie mieszkaniec Giewartowa, Stanisław Przygocki, który pytał wójta Henryka Tylmana o możliwość wywiezienia przez gminę śmieci z cmentarza parafialnego. – Ja chodzę do kościoła i mnie jako parafianinowi i mieszkańcowi Giewartowa wydaje się, że tutaj przyjeżdża dużo ludzi i z Polski, i z zagranicy. I mnie jest przykro, jak patrzę na ten cmentarz i na te kupy śmieci. Tak nie powinno być, bo dobry gospodarz powinien się tym zainteresować. Te śmieci są bardzo długo i strasznie to wygląda. Jak nie ma chęci, żeby to zrobić, to trzeba zrobić cmentarz komunalny, i wtedy gmina będzie musiała wywozić śmieci. Bo tak jak jest teraz nie powinno być! – mówił Przygocki. Wójt Henryk Tylman tłumaczył, że za utrzymanie porządku i czystości na swojej posesji odpowiedzialny jest jej właściciel i sprawa wywożenia śmieci z cmentarza nie leży w jego gestii. –Jak zaczniemy wywozić śmieci z cmentarza w Giewartowie, to wtedy będziemy musieli śmieci z wszystkich cmentarzy wywozić. Także to jest już rola księdza proboszcza – podkreślił.

Więcej w najnowszym wydaniu Głosu Słupcy

ZOSTAW ODPOWIEDŹ