Delegacja z Kleczewa na święcie Koziatynia

576
wyświetlenia

Samorządowcy z Kleczewa wzięli udział w 143. obchodach Dnia Miasta Koziatynia. Uroczystość miała miejsce w połowie lipca. Na Ukrainę pojechali m.in. Stanisław Maciejewski – z-ca burmistrza Kleczewa i Maciej Trzewiczyński – przewodniczący Rady Miejskiej w Kleczewie.

W trakcie pobytu na Ukrainie spotkaliśmy się z władzami miasta, rozmawialiśmy o rozszerzeniu dotychczasowej współpracy partnerskiej. W trakcie swojego wystąpienia wyraziłem współczucie z powodu trudnej sytuacji politycznej i wojny na Ukrainie, serce ściska, że tyle osób już straciło życie. Momentem szczególnie wzruszającym dla naszej delegacji było wręczenie, podczas oficjalnej uroczystości z okazji Dnia Miasta, odznaczeń dla rodzin tych, którzy zginęli na wojnie i tych, którzy z niej wrócili. Mieliśmy też okazję spotkać się z dziećmi, które kilka dni wcześniej spędzały wakacje w Kleczewie. Już od wielu lat gościmy u nas grupy młodych ludzi z Koziatynia – mówi Stanisław Maciejewski z-ca burmistrza Kleczewa.

Ponadto uczestniczyliśmy w uroczystości odnowienia oddania Matce Bożej Fatimskiej, która odbyła się w sanktuarium w Berdyczowie. Tam spotkano się z arcybiskupem Mieczysławem Mokrzyckim, który 26 lipca br. przyjedzie do Kleczewa z relikwiami św. Jana Pawła II. Warto dodać, że podczas tegorocznych dożynek gminnych i Dnia Edukacji Narodowej w Kleczewie gościć będzie delegacja z Koziatynia.

źródło: kleczew.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ