Debiut policyjnego duetu

1371
wyświetlenia

W ubiegłą środę między innymi słupecki stadion był miejscem, gdzie jeden ze swoich etapów miały Kynologiczne Mistrzostwa Policji Sułkowice 2014. Nie zabrakło tam reprezentacji słupeckiej policji – psa Gabatona wraz z przewodnikiem.

O zawodach słów kilka

SONY DSCPrzewodnicy psów służbowych, podobnie jak inne służby policyjne – dzielnicowi, służby ruchu drogowego itd. mają również swoje zawody. W roku ubiegłym finał Kynologicznych Mistrzostw Policji odbył się z udziałem psów specjalistycznych – odpowiedzialnych za tropienie materiałów wybuchowych i narkotyków. W tym roku drużyna składa się z psów prewencyjnych.

W sumie do rywalizacji stanęli reprezentanci ze wszystkich powiatów województwa wielkopolskiego, w których znajdują się psy i przewodnicy. Zawody to między innymi pokonywanie przeszkód – płotów, murów, siatek ogrodzeniowych itd., agresja: w kagańcu i bez, mowa tutaj na przykład o obronie przewodnika, czy tropienie.

Słupecki akcent

3-letni Gabaton drugi rok pełni służbę w Komendzie Powiatowej Policji w Słupcy. Do jego zadań należy tropienie ludzi, zatrzymywanie osób niebezpiecznych, ich konwojowanie czy tłumienie agresji w czasie meczów. Jest pod opieką jednego przewodnika od samego początku:

Jest jeszcze młody, skory do zabawy. Bardzo dobrze wywiązuje się z powierzanych mu obowiązków. Dodatkowo ma świetne podejście do dzieci, które na przykład odwiedzają naszą komendę – opowiada przewodnik Gabatona.

O wynikach słupeckiej reprezentacji przeczytacie w kolejnym wydaniu „Głosu”.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ