Czy warto inwestować w akcje Walt Disney?

163
wyświetlenia

Analiza techniczna spółki Walt Disney

Inwestowanie w akcje spółki Walt Disney stało się w ostatnich latach bardzo popularne. Czy to tylko chwilowa moda i przemijający trend? Poznaj najważniejsze powody, dla których warto zainwestować w tę spółkę oraz niektóre związane z tym ryzyka. Sprawdź nasz poradnik i zacznij inwestować z zyskiem!

Disney to bez wątpienia jedna z najbardziej znanych firm na świecie. Została założona na początku XX w. przez Walta Disneya, a jej pierwszy naprawdę duży sukces pojawił się w 1937 roku wraz z emisją bajki “Królewna Śnieżka”. Akcje Disneya są nieprzerwanie notowane na nowojorskiej giełdzie od 1957 roku i aktualnie zajmują jedną z wiodących pozycji wśród firm medialnych z całego świata.

Akcje spółki Walta Disneya w maju 1991 r. kosztowały zaledwie po 10 USD za sztukę. Trzydzieści lat później ich cena oscyluje na poziomie 172 USD (lipiec 2021 r.). To bez wątpienia najlepsze odzwierciedlenie ogromnego wzrostu przedsiębiorstwa w całej jego historii.

Niektóre z większych wzrostów cen akcji były poprzedzone ważnymi wydarzeniami w historii spółki, w tym przejęcia firm franczyzowych. W kolejnych latach akcje spółki Walta Disneya na przemian traciły i odzyskiwały swoją odzyskały pozycję światowego lidera.

W kwietniu 2019 r. ogłoszono uruchomienie platformy streamingowej Disney+, co spowodowało natychmiastowy wzrost cen akcji spółki.

26 listopada 2019 r., zaledwie dwa tygodnie po udanym debiucie Disney+ w USA, Kanadzie i Holandii, akcje spółki osiągnęły kolejny historyczny szczyt – 153,37 USD! Aktualnie, po wykreowaniu historycznego szczytu w marcu 2021 r. na poziomie 201 USD, akcje spółki są notowane nieco ponad 172 USD za sztukę.

Jeśli chcesz zainwestować w Walt Disney Company, kliknij aby uzyskać więcej informacji i zapoznaj się z ofertą renomowanego brokera Saxo Bank Polska.

Pięć powodów, dla których warto zainwestować w akcje spółki Walt Disney

Po zapoznaniu się z analizą fundamentalną akcji spółki Walt Disney można śmiało wywnioskować przynajmniej kilka powodów, dla których warto zainwestować w to przedsiębiorstwo. Co za tym przemawia?

  1. mocno zróżnicowany model biznesowy,
  2. innowacje w zakresie nowych technologii i trendów konsumenckich,
  3. przejęcie dużych franczyz,
  4. wejście na rynek chiński,
  5. wejście na rynek platform streamingowych.

Aby kupić akcje spółki Walta Disneya na giełdzie, wystarczy otworzyć konto u wybranego brokera internetowego. Dzięki temu zyskujesz dostęp do platformy transakcyjnej, która umożliwia zawieranie transakcji przez internet.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ