Czy z powodu strajku nie będzie matur?

1310
wyświetlenia
SONY DSC

W Koninie w III LO miała się we wtorek odbyć klasyfikacyjna rada pedagogiczna. Miały być na niej wystawione oceny uczniom z klasy maturalnej. Nauczyciele zapowiedzieli jednak, że z powodu strajku tego nie zrobią. Co prawda ostateczny termin klasyfikacji maturzystów upływa 26 kwietnia, ale z wypowiedzi strajkujących wynika, że jeżeli rząd nie spełni ich oczekiwań, z powodu braku ocen końcowych pod znakiem zapytania staną tegoroczne matury. ( RadioPoznań )

W Słupcy wczoraj 17.04 odbyła się rada pedagogiczna w ZSE ale z powodu braku quorum nie podjęto uchwały o klasyfikacji końcowej klas czwartych. Dziś odbyła się kolejna rada, ta sama sytuacja. Kolejna rada zwołana jest na dzień jutrzejszy.

W Liceum Ogólnokształcącym w Słupcy oceny są wystawione a rada pedagogiczna jest zaplanowana po świętach – informuje Urszula Radosiewicz.

Zapytaliśmy dyr. Karolinę Rakowicz czy istnieje ryzyko, że matury się nie odbędą.
Może nie mieć kto ich pisać. Do matury dopuszcza się ucznia który w wyniku klasyfikacji końcowej uzyskał pozytywne oceny ze wszystkich przedmiotów i uchwałą rady pedagogicznej ukończył szkołę.Uchwały brak.Chyba ze MEN wyda jakieś rozporządzenie, które mimo braku uchwały o klasyfikacji pozwoli podejść uczniom do matury. Natomiast sama organizacja egzaminu maturalnego to odrębna kwestia. Może nastąpić sytuacja taka jak podczas egzaminów gimnazjalnych jeśli nauczyciele nadal będą strajkować – informuje dyrektor ZSE w Słupcy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ