Czy PiS chciał obrazić obecnego burmistrza?

2759
wyświetlenia

“Wywieźli burmistrza na taczce”, “Działacze PiS w maskach Pyrzyka i Grzeszczaka. Happening przed konwencją” takie tytuły ukazały się wczoraj na lokalnych portalach w związku z inscenizacją lokalnych działaczy PiS przed Konwencją Regionalna PSL przy budynku słupeckiej Szkoły Muzycznej.

Mieliśmy o tym nie pisać ponieważ akcja wydawała nam się niesmaczna i mało interesująca. Poza tym nie wnosiła do świadomości wyborców ani jednej ani drugiej strony nic wartościowego poza agresja i eskalacją wzajemnej niechęci. Nie ma się co oszukiwać. Wybory miną, a my przecież nadal będziemy sąsiadami.
Ponieważ pojawiły się zapytania od czytelników dlaczego o tym nie piszemy. Zatem piszemy. Około 15.30 na parkingu przed Intermarche kandydat na burmistrza Jacek Bartkowiak podwiózł część osób uczestniczących w “wydarzeniu”. Osoby stały na parkingu i obserwowały schodzących się działaczy PSL, którzy mieli w tym czasie swoją Konwencję Regionalną z prezesem Władysławem Kosiniakiem – Kamyszem.
Z tego co zaobserwowaliśmy zmęczeni czekaniem na prezesa PSL, działacze PiS ubrali maski ze zdjęciami działaczy PSL i wnieśli na schody auli Szkoły Muzycznej taczkę wypełnioną słomą w której siedział człowiek z maską burmistrza miasta Michała Pyrzyka i tekturową kartką z napisem KORYTO.
Sytuacja była o tyle niezręczna, że nikt nie kojarzy tak negatywnie obecnego burmistrza i niemiłe symbole skierowane w niego jakoś nie budziły entuzjazmu. Działacze PSL poszli sobie, a cała demonstracja była skierowana do aparatów fotograficznych. Cóż można powiedzieć? Byłoby miło gdyby w tej taczce znalazł się jakiś realny program wyborczy. A tak nie wiadomo, czy to koryto i postać Michała Pyrzyka w tej taczce miało go obrazić, czy co to miało być? Tak to wyglądało. Ocenę pozostawiamy państwu.

 

 

4 KOMENTARZE

  1. Czy te słupeckie pisiory nie rozumieją, że sami siebie obrażają? A nie żeby zrozumieć trzeba myśleć logicznie, a nie, że jest się fajnym. Osobiście polityka mnie nie interesuję bo ani PO, ani PSL a już tym bardziej nie pis nic mi nie da. Na wszystko muszę ciężko pracować. Dla tego życzę tym miernotom i nieudacznikom powodzenia będzie okazja do rozliczenia tych gamoni.

  2. “Artykuł”, jeśli w ogóle można to tak nazwać, to żywcem szablon TVP. Już z PiS-em przegraliście, bo daliście sobie narzucić ich narrację

  3. No coź, jaki kandydat taki happaning.Wstydu sobie narobiliscie panowie z Pisu.A jak Wam sie tak podoba praca z uźyciem taczek to tam za halą Mosiru buduja basen i kaźda para rąk sie przyda na budowie,tylko obawiam sie ze gdyby z pare godzin popracowali z uźyciem taczek to rączki by rozbolały a umysły dotlenily i nigdy w źyciu na taczki byscie nie spojrzeli.Oto pomysły Waszego szefa.Niby swiatły umysł a takie pomysł.Nie dziwota ze na Waszego szefa nie beda glosowac nawet …..gołebie i gawrony ,których w miescie na drzewach nie brakuje.Lepiej w tych maskach straszcie to ptactwo a nie ludzi na ulicy.Wstyd i siara totalna.Nie dlugo ma przyjechac cyrk,tam z takim pomyslem napewno dzieci rozśmieszycie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ