Czy Jezioro Powidzkie wysycha?

10445
wyświetlenia
Ta plaża jest zaraz niedaleko Powidza od strony Przybrodzina, wzdłuż torów kolejki wąskotorowej

Na swojej tablicy fb Beata Mikołajczak umieściła dramatyczny tekst i zdjęcia Jeziora Powidzkiego. Według podanej informacji Jezioro Powidzkie wysycha a linia brzegowa cofnęła się o 10 metrów. Za zgodą autorki przedstawiamy tekst i zdjęcia. Może ktoś z was ma na tą sytuację własną opinię i się nią podzieli?

“Jezioro Powidzkie – 6 tygodni temu tu wszędzie była woda. Ludzie między sobą mówią, bo głośno przecież nie, że kopalnia Konin wydobywa ogromne ilości węgla na skalę, na jaką chyba jeszcze tego nigdy nie robiła. Linia brzegowa cofnięta jest o jakieś 10 metrów i teraz to jezioro już znika w oczach.

Susza była nie raz, czasem taka, że jagody nie zdążyły urosnąć i ani trującego grzyba nie było. Przenigdy w takim tempie nie wysychało to jezioro i jestem w szoku, że ani miejscowi dziennikarze ani NIKT, żadne władze, nikt nic nie robi.

A później płacz, że Ziemia się kończy…

EDIT: dziękuję Wam za reakcję i wszystkie udostępniania!!! Nie spodziewałam się tego i super, że jednak są jeszcze ludzie, których to interesuje… A im więcej osób się o tym dowie tym lepiej i większe szanse na poprawę sytuacji. Ostatnio tak było, czym większy zamęt tym szybciej wodę oddali i dopompowali”.

Fot Beata Mikołajczak

6 KOMENTARZE

  1. Proponuję cofnąć się do 2005 roku, ile wtedy wody w jeziorze ubyło. Później 2011, 2012 woda dosłownie “wylewała” się z jeziora. I jak to wytłumaczyć?

  2. Witam.Wiem o czym mowa.Mieszkam w Miedzyrzeczu.woj.lubuskie.5km od znajduje sie jezioro Glebokie.Woda cofa sie systematycznie od kilku lat.Za pomostem jest okolo 40cm wody.Kiedys mozna tam btlo skakac na glowke.Tez nie wiadomo dlaczego woda znika

  3. Sztuczne poszerzanie plaży,ma to miejsce w Przybrodzinie i miejscu pokazanym na zdjęciach.W Przybrodzinie robiono to nawet za pomocą odpadów budowlanych.Ale faktem jest ,ze wody w jeziorze ubyło.

  4. Skad Pani czerpie swoją wiedzę.Kopalnia w ostatnim roku drastycznie zmniejszyla wydobycie węgla brunatnego. Wydobycie jest 2xmniejsze niz jeszcze 2 lata temu.

  5. Niestety woda dopompowywana nie ma takich samych właściwości chemicznych co zabrana. To smutne, ze tak unikatowe jezioro zostaje zdegradowane

ZOSTAW ODPOWIEDŹ