Czy jest szansa na Witkowską Strefę Kibica?

1138
wyświetlenia

Nie milkną komentarze pierwszego meczu grupowego w wykonaniu polskiej reprezentacji. Mimo to niezależnie od wyniku, każdy chciałby mecz rodaków oglądać, najlepiej w wyznaczonej do tego Strefie Kibica. Czy Witkowianie mają szansę kibicować w specjalnie do tego przygotowanej strefie u siebie w mieście?

Wczorajszy mecz Polski z Senegalem zakończył się wynikiem 1:2 dla Senegalu. Witkowscy kibice zapewne oglądali mecz Polaków w domach przed telewizorem lub w pizzeriach albo w strefie kibica poza Witkowem. No właśnie, czy jest szansa aby w Witkowie zorganizowano strefę kibica, niekoniecznie zajmującą cały stadion czy targowisko, ale chociażby o wielkości sali kinowej, podobnie jak to ma miejsce w Słupcy?

Zapytaliśmy o zdanie zarządce Centrum Kultury w Witkowie, w którym znajduje się kino. Jego wypowiedź była jednoznaczna.

– Witkowianie mają różne zainteresowania. Tworząc specjalnie przygotowaną do tego strefę kibica trzeba pamiętać, że jest to związane z kosztami organizacyjnymi, kosztami zakupu licencji oraz innymi. Jest to wydatek rzędu kilkunastu, kilkudziesięciu tysięcy złotych. Niedaleko od Witkowa, bo w Gnieźnie znajduje się profesjonalna strefa kibica, do której zagorzali fani z Witkowa mogą się udać. Nie myśleliśmy o stworzeniu takiej strefy z uwagi na słabe zainteresowanie majówkami w Witkowie. Frekwencja wówczas na tych imprezach była bardzo słaba – komentuje sprawę dyrektor OKSiR Stanisław Rajkowski.

W tym wypadku fanom piłki nożnej z Witkowa nie zostaje nic innego, jak odwiedzenie strefy kibica w Gnieźnie lub udanie się do jednego z kilku lokali gastronomicznych w mieście oraz Skorzęcinie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ