Czy budynek po Szkole Specjalnej ulegnie dewastacji?

1374
wyświetlenia
SONY DSC

Stowarzyszenie “Michałki” i stowarzyszenie “Młode Ostrowite” są zainteresowane wydzierżawieniem budynku w centrum Słupcy, przy Placu Szkolnym 14, w którym kiedyś mieściła się Szkoła Specjalna.

Wydzierżawienie tej nieruchomości nie jest obecnie możliwe z uwagi na obowiązujący do lutego 2021 okres trwałości projektu “Termomodernizacja Obiektów Użyteczności Publicznej”. Trwałość projektu wynosi 5 lat. Do tego momentu, żeby zrobić cokolwiek z tymi obiektami, które były objęte programem termomodernizacji musimy mieć zgodę instytucji, która finansowała projekt, czyli Urzędu Marszałkowskiego w Wielkopolsce. Zarząd zobowiązał kierownika Wydziału Gospodarki Nieruchomościami do przygotowania analizy stanu prawnego i zlecenia wyceny tej nieruchomości. Jesteśmy przekonani, że taka wycena powstanie jeszcze w listopadzie. Wtedy poddamy pod rozwagę, pod dyskusje państwa ewentualne dalsze działania związane z tą nieruchomością przy placu szkolnym.
Budynek stoi niewykorzystany od 8 lat i obiekt jest nieogrzewany. Co prawda wewnątrz nie ma śladów zniszczenia ale utrzymywanie tego obiektu w takim stanie w nieskończoność nie jest możliwe. Nie wiem czy uda się nie doprowadzić do dewastacji do końca trwałości tego projektu. Wskazane byłoby znalezienie sensownego sposobu zagospodarowania – wyjaśniał starosta powiatu Jacek Bartkowiak.

Piotr Stróżyk

2 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ